Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivita T.horsfeldii

Dobrý den, mám dotaz ohledně agresivity stepních želv. Mám dvě dospělé samičky, ke kterým jsem před nedávem přidala třetí samici. Od začátku je extrémně agresivní. Kouše je do noh, hlavy, neustále kolem nich obíhá, nenechá je ani nažrat. Kýve hlavou a občas i naskajuje. Zkrátka chová se jako samec. Zkusila jsem ji dát do druhého výběhu, kde mám jen samce T. graeca jeho si vůbec nevšímá. Ani samec si ji nevšímá (a to zbývající dvě smaice nenechá na pokoji). Setkali jste se s takto agresivním chováním u samice? Protože podle mě je to na sto procent samice. Nebo se to časem uklidní? Nemám na to nervy, oddělila jsem je. Pro představu dávám video. Děkuji!
https://www.youtube.com/watch?v=gySDQhMEZIc&featur e=youtu.be]

Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno, protože se chci zeptat jen na jednu věc, a to jak poznám, že je želva dost vykrmená? Předpokládám, že podle tukových faldů za nohami, ale jak velké mají být? Mám T. hermanni, je chovaná venku a krmená lučními bylinami s posypem vápníku.

Děkuji

želva by neměla "vytékat" z krunýře, ale měla by mít silné, dobře nasvalené končetiny a před zimou ten faldík pod krunýřem může být i větší. Pokud jsou nohy tenké a kůže je na nich hodně volná, faldík pod krunýřem uplně chybí, tak je zvíře hubené. Taky se dá kondice odhadnout na hlavě, ta by měla být za krkem hezky zaoblená.

jak často krmíš a v jakém množství? Nějaký rozbor trusu a případné odčervení bylo?

Přední nohy, zdá se, má svalnaté, ale zadní moc ne (při úchopu jde cítit kost). Pokusím se přidat fotky, ale želvy moc nespolupracovaly, tak nevím, jestli tam půjde něco vidět.

Jídlo jim dávám každý den a neomezuji je - večer jsou vždy v misce ještě zbytky. Trus na rozbor jsem neposílal, takže to udělám. Napadla mě ještě jedna věc - doteď ty želvy nebyly zimované, myslíte, že je možné, že si želvy navykly, že jsou přes zimu aktivní, a tak si nemusejí dělat zásoby? Vzhledem k tomu, že ještě nezimovaly, jsem je chtěl zimovat tak dva měsíce. Mohly by mít na toto krátké zimování dost zásob, nebo mám s toto zimou ještě počkat a zimovat je tu další?

Děkuji