Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem venkovní chov potkanů

Zdravím a přicházím s dotazem, projel jsem strejdu gůgla ale stejně jsem na moc nepřišel a tak jdu zase za váma .. za pár dní mi přijedou hadi s hromadou potkanů a otázka je taková jestli je můžu mít celeročně venku v dílničce která je dřevěná nezateplená .. s tim že bych si slepil dvě velký ''akvárka'' a objel je polystyrenem, uvnitř dřevěný domky+hromady hoblin který můžu nanosit z práce protože jsem truhlář tak si můžu udělat jaký chci z čeho chci :D .. jde mi hlavně o teplotu kterou potkani snesou ? od-do ? v zimě by to asi šlo zařídit tak že bych je naházel do sklepa kde určitě nemrzne bude tam tak 10-15°C. Díky !

takovou sprchu odpovědí jsem nečekal .. díky moc, kdybych měl kotelnu nebo garáž tak bych je tam narval .. :/ asi je budu muset nějak narvat do toho sklepa teda .. jde mi o to přibližně kdy ? jestli když bude venku přes den 15,10,5°C ? to mi práývě vrtá hlavou kolik asi snesou .. když to neni šok ale pomalu přituhuje

Ať jim ty ubikace stojí ve stínu ať mají pořád přístup k vodě. Zas je tak neřeš, jestli je chceš otužovat a mít venku i přes (mírné) zimy. Ať si zvykají na všechny extrémy, některá květinka to možná nedá (teď mluvím spíš o chladu, než o teple), ale zas nebude posílat neodolné geny do další generace ;)

30°C dávají v pohodě, pokud to zrovna není samice co čeká 20mladých. Ty můžou zkolabovat. Ale jinak pokud jsou ve stínu, mají vodu a dost čerstvého vzduchu, tak to přežijí. Zrovna tak zvládají i mrazy, pokud mají sucho, dostatek žrádla a nějaký matroš na hnízdo.