Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica dubia - vymírání samiček

Ahoj,)
přijel jsem po 14 dnech z dovolené a nestačil jsem se divit kolik mi zemřelo samiček (asi 50), ale přitom snad možná jeden nebo dva samci. Mám totiž ve své kolonii většinu samců, a tak mě napadlo, jestli třeba nemohli ti samci usouložit ty samičky k smrti. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

A ještě mám jeden problém. Všude se píše, že samec je ten s křídly a samička bez, mě se ale zdá, že je to přesně naopak. U mě totiž snáší vajíčka švábi s křídly. A při předchozím dotazu mi zemřeli právě švabi s křídly.
[mod]Změna předmětu, původně: Blaptica Dubia - vymírání samiček (cejna)[/mod]

loading...

Samicka ma taky mala kridelka zakrsla.. Samicka je taky celkove takova vetsi, bachratější. Proste s velkyma kridlama je samecek a ten opravdu vajíčka nesnasi.. A ci se tyce toho pomeru samicky, samečci, tak ja prodavam hlavne samecky, prave aby ty samicky nebyly pretizeny. :-) Samecku moc potřeba není. Samicka je ta co "dela" male..

to vypadá že jsou diskoidalis. Já naopak oněhdá jako diskoidalis koupila distantky. Což nebyl problém, řada zvířat je má stejně rači než celé dubie.

Nicméně tihle švábi potřebují v porovnání s dubiemi celkem hodně pít, takže pokud byli 14 dní jen na suchém, tak bych to viděla jako příčinu masového úhynu hlavně těch březích samic.