Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer Pardalis problém se stravou

Ahoj,

už mě nějak dochází nápady, jak krmit chamouše. Je mu cca 5 měsíců a potvora nechce žrát.

Ráno než jdu do práce, tak mu švihnu před čumák cvrčka. Koupil jsem spešl malé cvrčky, aby se mu to vešlo do tlamy(zda problém není ve velikosti), ale ať je malej a nebo velkej, tak se mu do toho moc nechce. Ráno než postříknu kytky, tak mu jednoho vrazím před čumák a toho zblajzne, ale druhého už nedá. Zkouším to hned, jak spolkne toho prvního i mu nechám chvilku a stejně dalšího nedá.

To samé večer, jedno zblajzne, někdy dva a další prostě ignoruje. Cvrčka držím v peánu a zkouším s ním třít o listy, nebo větve, aby se hodně hýbal a nic. Stejně tak i když ho nechám jen tak ve vzduchu v peánu, tak opět nic.

Občas když cvrčka pustím a ten už je polomrtvej, tak se chamouš odhodlá se pro něj ohnout a sežere ho.

Zkoušel jsem už cvrčky střední, cvrčky malé, malé červy...těch se ani nedotknul.

Takže jsem mu do terárka umístil dvě mističky a do každé jsem dal cca 6 malých cvrčků.....a opět nic. Do misky koukne, ale nic nesní. Že by k té misce šel, nebo cíleně si šel dát baštu, tak to ani náhodou.

Cvrčky má i na volno v teráriu, protože z těch krabiček prostě utečou, jenže cvrčci jsou dole na substrátu a sem chamouš ani nezabloudí, takže se prostě vůbec nesetkaj.

Chamoušovi je 5 měsíců a mě připadá, že je hubenej jako lunt.

Dneska jsem mu šel nalovit ven na louku čerstvé koníky a ty dal dva...hodně veliké, ale opět až když jsem mu ho dal před čumák tak 5 cm daleko a měl jsem velkou trpělivost mu ho držet.....a další opět už nic. Zkoušel jsem i malého motýla, nic.

Fakt už nevím, co s ním. Je fakt, že když otevřu terárko, tak se snaží schovat za klacek, takže že by byl bůhví jakej kámoš, to fakt ne. Nicméně do ruky ho neberu, nesahám na něj, snažím se ho co nejméně stresovat. Beztak jedním okem kouká na mě a ne na potravu.

Nemáte nějakej nápad, trik, jak ho donutit baštit?

Na fotku jsem vyfotil ty misky se cvrčkama i samotného chamouše. Není něco špatně? Připadá mě, že prostě nemá náladu na jídlo.....a takto je to už od té doby, co ho mám doma - cca 14 dní.

Nebo nemůže být problém ve vápníku, vitamínech? Že by mu to nechutnalo, když je to obalené? Nicméně stejně se chová i k těm neobaleným.

Ještě poznamenám, že má velké terátko 100x60x50....

Možná mu odebrat nějaké kytky....aby viděl tu potravu?

Fakt už nevím.

Jak velké cvrčky by měl byštit takto velký chameleon, už střední, nebo pořád malé?

Blíží se mě totiž dovolená a vysvětlovat sousedům, že mají mít trpělivost s chamoušem a chodit mě ho sem krnit pětkrát dennně, to asi nedaj.....

díky za jakýkoliv nápad.

Normální stres z nového prostředí a tím peanem a skoro násilným krmením ho taky pěkně stresujete.
Doporučuju normálně mu nasypat cvrčky do terárka a nechat ho v klidu.
Podle fotky bych ho typoval na max.2 měsíce,nebo je to nějakej zaraženec.V pěti měsícách by měl mět aspoň 15 cm v těle.
Dovolenou jste si fakt blbě naplánoval,nebo koupi chamíka.

Pánové, je to tak napůl.

S jídlem mě zlobí pořád, že by si něco vzal z pinzety....ani náhodou.

Vzhledem k tomu, že chodím ráno brzy do práce, tak ho nevidím, když se mu rozsvěcuje světlo......nicméně teď jsem dvakrát byl doma a chlapec hned jak se probudí, tak začne očumovat a něco sem tam uloví, takže počítám, že mu to stačí. Prostě v terárku má pořád co ulovit.....šváb, cvrček, červ.....ale jak mu to dám třeba do plastové misky, tak si toho ani nevšimne. Přes den sedí a i když mu cvrček leze centimetr před nosem, tak se ho ani nedotkne.

Pravda, zdá se mě, že není z největších, ale snad vypadá OK...nějak na něm nevidím žádné anomálie.

Minulý týden se svlékl.....tak snad to bude OK.....

Nicméně u mého exempláře rozhodně neplatí, že se bojí.....je drzej jak lázeňská veverka, leze kde může, pořád očumuje kde se co děje a minule jsem ho posadil na venkovní kytku a za půl hoďky jsem ho lovil pod postelí......manželka to málem nepřežila:-).

Prostě to asi nemá smysl moc řešit.....vezme si tolik, kolik chce.....