Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pěstování kaktusů u terárek

Dotaz trošičku vedle ale chci se zeptat zda někdo nevyužívá osvětlení unikající z terárek pro pěstování rosltin nejlépe kaktusů/sukulentů. Mám u přední lišty terárek s chamíky a leguánky obojkovými takové 2 odkládací police 1,5m dlouhé a chtěl bych zkusit pěstovat na tomto místě kaktusy/sukulenty...bude jim stačit takové osvětlení přes přední sklo? teplota kolem 26°C (v aktuálních vedrech 32°C) je tu nějaký kuktusář na radu...díky moc

stačiť určite nebude,kaktusy a mnohé sukulenty vyžadujú plné slnko a plné spektrum svetla,požadovanú intenzitu svetla vhodnú pre kaktusy nedosiahneš osvetlením obvyklým v teráriách a ešte v podstate zbytkovým svetlom,ktoré uniká z terárií,človek vníma svetlo inak ako rastliny,pre človeka pri priamom pohlade aj do bežného LED svetielka sa zdá,že takéto svetlo svieti velmi silno,pre kaktus je to niečo,čo ani neberie do úvahy,že to vôbec svieti...pri takom svetle,ktoré uvažuješ pre pestovanie sukulentov môžeš skôr skúsiť pestovať terestrické bromélie a la hechtia,dyckia,abromeitiella,araeococcus a spol,tie sú zvyknuté na to,že v mladosti sú ukryté pod inými rastlinami a bez problémov znášajú pritienenie a sú rovnako atraktívne ako mnohé sukulenty,obvykle sú na nerozoznanie od agáv,aloí,hawortií a podobných sukulentov,len na rozdiel od nich sa im v takých podmienkach bude dariť....