Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o názory na připravené terárium.

Ahoj všichni. Chtěla bych vás poprosit o názory na připravené terárium pro chamíka. Rozměry 45x45x60 ( 60 je výška ). Osvětlení 75W výhřevná a 5.0 UVB. Větrání na celém stropě a pruh pod dvířky.Vidopád je tam jen na zkoušku, jestli se z něj chamík naučí pít, jinak půjde ven. Kamarádce se to podařilo ho naučit, tak to chci také zkusit. Včera jsem měla vše zaplé 6hodin. Nahoře u výhřevné mám kolem 37 st. ale dole mám 27. Může to být ? Připadá mi že 27 je dost. Může být v ter. ta uměla růžová květina a ty tmavě žluté listy? Nevím jestli by ho to nestresovalo. Vlhkost to ukazuje 35, ale když zapnu vodopád, tak tam mám kolem 40. Bude to stačit ? Co se týče osvětlení. Můou být ty žárovky takto položené na kovové síti ? Pod tou výhřevkou se ta síť dost hřeje. :-( Bude tam mít dost světla ?Chameleon v něm bude tak 4 měsíce, možná míň.Budu vyrábět nové velikostně tak 50x50x130. Chci, aby bylo vše perfektní, než si chamíka přivezu. Jsem začátečnice. Proto vás prosím o rady a názory, jestli se mu v něm bude líbit. :-) Děkuji všem a přeji krásný den.

uvb bych dal dovnitr bez krytu , vodapad pryc uplna zbytecnost pro chamika, vyhravku mnusite mět vyzkoušenou na kolik vam vyhřeje tera a kolik hřeje na vyhřevném místě, strasně málo vetví se mi zdá , dal bych tam vrbu a pořádně mu to propletl ,na ty větve je to celkme chudy a ty tlusty sou tam k prdu, možná bych pridal nejakou linerní zařivku s uva (6500k 98ra) jinak bych tu vyhřevnou dal trochu nad sítku pokud na tu sítku muze cham vylez mohl by se zpálit ,ale pokud se tam nedostane a ta žarovka nebude rupat ... , jinak k chovu dodám kazdej den krmeni co si vezme 2x tydne vit (roboranH, nutrimix+ plastin 1:1) zbytek týdne vápník (biomin h) rosení 1x denně max u malejch stačí i obden (na zemi mu muže nechat mělkou misku z vodou) , jinak pokud vydim dobře a máš tam piliny bo co to je ? tak to rychle vyměn(chamik to sezere ucpe se a umře piliny sou stejny zlo jak lignocel) bud ubrousky(lepší hygiena jenom to vyměníš a hotovo) nebo pokud tam chceš mít něco 1:1 rašelina s pískem . snad sem na nic nezapoměl pokud máš nejaky ješte specificky dotazy tak se ptej

děkuji za odpověď. na zemi je kůra pro terarijní zvířata. teď nevim název. :-) byl na obale vyfocenej chamík a je v popisu tam stojí, že je to bezpečné, právě pro chameleony kvůli spolknutí. ta výhřevka má na místě 38-39 a uprostřed terária je 35. dole 27.ty zelené větve vypadaj tlustě, ale jsou do max. 0,7mm, ale vrbu přidám jak radíš. :-) krmení jsi popsal přesně jak to plánuji. :-) co se týče té UVB, tak jsem se právě bála aby na ní nevlezl, a když ji dám dovnitř tak je dost dlouhá ( zase jsem myslela na prostor pro větve ). zářivku dokoupím, připadá mi taky že je tam dost málo světla.

to si koupila ve zverimexu tu kuru ? no nevim co je to za kůru ale bude to drzet vlko , spatne se ztoho urcite bude vytahovat hovnajzi, bude to hodne nehygienicke ,kuru bych tam ja osobne 100% nedaval zvlášt k chamikovi, pořád je tam možnost pozření uvidi nejakej blbej stín vystřelí potom (nebo s potravou) a sežereto a už je průser .