Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský terarium

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký máte názor na mé terárium z toho důvodu že se chameleon neustále schovává za umělé kytky a jen občas vylézá,má černé zbarvení ale v noci když světlo zhasne má zas normální pestré zbarvení.Krmím obden cvrčky které obaluji v plastinu a dvakrat do tydne obaluji ve vitamínech(mix:roboran H + plastin + reptivite v poměru 1:1:1).Svítím mu Reptile uvb 100 25w (reptiglo 5.0 compact) denně asi 5 hodin a vyhřevnou žárovkou intense basking spot 75w denně 12h ale přemýšlel jsem ještě o koupi nějaké lineárky na dosvícení zdá se mi že má v teráriu málo světla.teplota pod výhřevem je asi 35-40 stupnu uprostred 28.Děkuji za odpovědi.

UVB svítit celej den ne jenom 5h , dosvit určitě(6500k 98 ra) pokud má černé zbarvení je nervozní nechte zviře na pokoji a nevytahujte ho chamici sou streseri , málo kterej chamik není nervák , a pokud ho máte nově coz neudáváte tak je toto choaní zcela normalni(pokud žere tak je vse jak má byt), jinak teploty sou cajk , ale to UVB nechte pořád slunce v přírode nesviti je 5 h

Děkuji za odpověď :) mě to bylo taky divny ale bylo mě řečeno od jednoho chovatele že prý mám svítít max. 5hodin že to prý zvířeti vadí a také mě radil ať mu tam dám reptile uvb 200 ale ve zvěrimexu mě řekli naopak rptile uvb 100.Chameleona mám už asi 9 měsíců zezačátku byl oněco klidnější to se klidně do ruky nechal vžít ale už asi 3 měsíce se vzít nenechá jinak se ho nai brat do ruky nesnažím maximálně mu zasahuju do prostředí při čištění a krmení ale zdá se mi že je celkově plachej stačí jen aby mě vyděl že projdu kolem terária a zaleze.ještě bych se ale chtěl optat na větrání jestli je dostatečné zezhora tam mám asi čtvrtinu stropu a zespoda je vidět na fotce horní stranu mám také vyfocenou ale nešla mně vložit.píše mě že jsem nezadal typ souboru.

6500K je dobře ale RA 80 jemalo nejlepe 98 ra , dosvit to tera i chamikovy je hodne tmavy , vetrani ma bejt 1/3 strobu a pasekpod dvirky ale u tebe to bude stacit mas zase vic dole tak snad to je ok musíš si zmerit vlkost po naroseni a za jak dlouho se to vrati do normy

děkuji za radu :) koukal jsem po tech linearnich zářivkach ale nemůžu najít zarivku tech 6500k ra 98 a 30w a kolem tech 90cm nevěděl by jste o nějaké konkrétní s těmito parametry ? a kdyby nebyla možnost jiné ineárky tak myslíte že by to agamám vadilo s kombinací reptile uvb 150 25w a výhřevné intense basking spot 100w?

Chameleon když se schovava je ve stresu a bojise...toto je nove terarko nebo jste mu dělal nějaké upravy?? On pozná sebemenší zmenu a pokud mu tam pořád šmatráš a něco přehazuješ tak se schovává do ukratu...nebo mu něco vadí..větrání na stropě máš?? Jinak dal bych výhřevku nad terárko ať má větčí prostor na lození..a pos větví ať má těch 35-40° oni se radi škvaří...pak bych mu tam dal dosvit ma malo světla Jemeňákovy bych tam dal obyč zářivku taky nad terarium nejlepe plnospekrální studená bila 4000K - 6500K ať je to bíle světlo..a krmení bych nech tak..

terárko bylo nové a větránízvrchu má asi 1/3 až 1/4 stropu,chameleona v něm mám asi kolem 9 měsíců ze začátku byl klidnější ale asi po pul roce se začal nafukovat a prskat jinak do terárka mu furt nešahám jen když potrebuju nakrmit a vyčistit před dvouma dnima jsem mu tam místo repti glo uvb 200 dal reptiglo uvb 100 nechal tedy běžet celej den namontoval linearku denní světlo a otočil jsme terárko směrem do okna aby na nás neviděl a výrazně se to zlepšilo, teď je vylezlí skoro furt mezi uvb a výhřevnou žárovkou a každím dnem mě příjde zelenější jen se furt bojí člověka. topnou žárovku máte namysli dát objímku na strop terárka a aby v terárku čouhala zestropu jen ta žárovka ?jinak pod tepelnou ma určitě tech 35-40 stupňů jen mám občas problém s přehříváním terárka že je někdy ve spodní části terária i 28-30 stupňů.

Dobrý den měl bych menší prozbu koupil jsem si chameleona a dál jsem ho do akvária tak byl tak týden a pak jsem ho dal do terária protože jsem čekal než mě ho doručí
A teď jak je v našem cca tak 9 dní tak se schovává na lampu a ztmavne a nežere tak jsem se chtěl zeptat čím to je?