Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to a jak se toho zbavit? - černé tečky u Pagekona

Dnes jsem při uklízení terária našel v misce od jídla malé černé "brouky". Mají sotva 1 mm. Umí skákat. Dále je ma dně terária něco bílého. Takové ťupky, jako když se po teráriu rozsype mouka. Vůbec nevím co by to mohlo být a jak se toho zbavit.
Substrát v teráriu nemám. Ani žádné pozadí. Vim že se tu něco podobného řešilo. Ale nemohu to už najít.

Edit: Pagekona budu večer prohledávat

Plíseň určitě ne :-D leze to a skáče to. Ne, ty výrustky mají ty černé tečky. Plave to ve vodě a bylo toho plno u přesnídávky. To bílé nevím co je. Jak jsem psal je to jak když se rozsype mouka. Takové drobounké bílé.

Jsem z toho dost na prášky. Nikdy jsem nic takového neviděl ( na druhou stranu já jsem hovno viděl :-D). Jelikož je to moje první tera a první (doufejme poslední) nechtěný obyvatel terária tak mám prostě strach a jsem dost nervózní.

Ano. V teráriu mám živý fíkus. A hned u fíkusu mám misku s jídlem. Která dnes byla "obalená těma černýma potvorama" které skáčou.
Bádal jsem na internetu. Také mě napadl chvostoskok. Ale já myslel že jsou větší. Tohle je úplně mikroskopická tečka.

Teď jsem dal do terária misku s vodou a hned bylo vidět jak do toho lezou ty tečky.

To biele vyzerá neživo takže s tým by som sa netrápil.
Chvostoskoky sa takto premnožia iba keď je rastlina preliata. Daj vodu a krmivo ďalej od kvetináča, fikus chvílu nepolievaj a neskôr ho polievaj primeranejšie. Preschnutie by ich malo odstrániť alebo aspoň výrazne zredukovať ich počet.
Inak ak chceš mať v teráriu živé rastliny, treba sa zmieriť s tým že sa tam občas nejaký ten bezstavovec objaví.

Nové info. Pagekon má na sobě takové ćerné flíčky. Bohužel si teď nevzpomenu jestli to už měl a jestli to není jen pigmentové zbarvení.
Popřípadě můžou být chvostoskoci na pagekonovi? Má to pro ně nějaký význam?

Bohužel se mi nepodařilo pořídit fotku. Už se nemohu dočkat večera. Až Pagekona prohlédnu a vše se vyjasní.

Ještě jsem několikrát zkoumal ty chvostoskoky a porovnával jsem to. Nějak se mi to nezdá. Bojím se že v tom bude něco jiného.