Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roupi - karanténa

Četla jsem, že polovina chovů má roupy. Agamám to nic nedělá a není to na nich vidět. Co když si pořídím novou agamu a dám jí k ostatním (protože v karanténě se bude jevit naprosto zdravě), které třeba roupy nemají? Nakazí je a jim to nic neudělá nebo to odnesou? Když to na zvířeti není vidět, děláte u každého nového kusu rozbor trusu? Kam to posíláte? Kolik je cena? A čím se pak odčervuje? Není lepší podat něco preventivně hned jak si jí donesu? Nevím, jak jsou takové léky agresivní...
Děkuji za odpovědi
Změna předmětu, původně: Roupy (Aurifer)

tak roupi jsou asi ten nejmenší problém, který se může do chovu zavléct. Když přineseš nové zvíře, tak ho nech aspoň 2 měsíce v karanténě a udělej mu koprologické vyšetření, aspoň 2x. Protože ne vždy se v trusu něco najde, ikdyž je zvíře nakažené. Ti paraziti mají určité vývojové cykly a vajíčka nevylučují vždy. Ale horší než roupi jsou kokcidie.

Co se týče zaslání vzorku, tak záleží odkud jsi. Většinou to stačí zanést k veterináři- specialistovi na plazy a ten už i pak řekne, co a jak. Jinak se to dá zaslat i poštou, na internetu je k tomu dost informací, co s tím a kam.