Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nasbírané větve z lesa do terária k vodním želvám

Dobrý den,
mohu dát mláďatům vodních želv do terária do vody větve z lesa (ať už čerstvé, nebo suché), samozřejmé umyté (pouze vodou), nehnijící a neplesnivějící? Nemohou se dostávat do vody nějaké toxické látky, které by želvám vadily, nebo to vůbec nemusím řešit, ani druh stromu? Pochopitelně bych ty větve pravidelně vyměňoval.
Děkuji

Mám zkušenost, že co nebylo dlouho pod vodou, to hnít prostě bude. Ty toxiny se tam objevit mohou, protože olivnit vylučování pryskyřic, silic a dalších látek prostě nelze (ostatně v akvaristice se to i využívá kvůli změnám ph a dalším chemickým vlastnostem vody pro ty které druhy). Ono něco jiného je praštit s větším klackem do jezírka s filtrací a objemem v hektolitrech a jiné šoupnout to do pár litrů v akvateráriu doma. Raději bych koupil přímo na tohle určené kořeny v nějakém akvaristickém obchodu, případně korkovou kůru.