Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uvb zarovka prehriva terarium

Zdravím mám problém mám terarium 100x40x50 pralesni a mám v terariu bodovou žárovku a kompaktní zarivku na uvb arcadia a když mám zaplou jen uvb tak v celém terariu je 29 to je nějaké divne jak topí uvb ... Nevíte co stim? Když mám vse vyple tak je 24 teplota jak zapnu jen uvb tak se vyhreje terarium na 29 :D

Určitě pomůže, pokud UVB a výhřev posunete k jedné straně terária. Vznikne tak žádoucí teplotní gradient. Záleží ale samozřejmě na teplotě v místnosti (nejnižší teplota v teráriu bude vždy o trochu vyšší)
Mohu se zeptat, pro jaké zvíře je tera určené?

Mám to udělané ze bodovka je na levé straně a uvb uprostřed aby to bralo celé terarium... Takze teplotní gradient by měl byt teoreticky , Jenže jsem netušil ze ta arcadia uvb bude vydávat takové teplo jak ji mám uprostřed...