Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - výrůstek na kůži

Zdravím všechny diskutující,
mé agamě se udělal jakoby pod jednou šupinou na noze černý útvar, výrůstek. Musím se přiznat, že nevím jak dlouho ho tam má, vím o něm tak měsíc. Nyní se mu noha, na které tuto "šupinu" má, svléká a výrůstek je dobře patrný. Na omak je to suché, nemokvá to. Bolestivé je to podle reakcí agamky jen tehdy, když se snažím (zamokra) horní vrstvu kůže z výrůstku odstranit (nejde to, takže jsem jí takto "trápila" jen jednou). Setkal se s tímto někdy někdo? Na jiném fóru padl názor, že se může jednat o roztoče.. Přikládám foto v odkazu.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020354471 3138475&set=p.10203544713138475&type=1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020354321 5861044&set=p.10203543215861044&type=1&theater

No jo, já myslela, že to bude vidět.. :D
Každopádně dnes jsem agamu koupala a nohu jsem ji nechala chvilku namočenou. "Strup" se odloupl spolu s kůží a zůstal po něm důlek :/ celkově je ta tkáň pod tím jakoby "houbovitá" (jsou tam takové miniaturní tyčinky nebo jak to popsat), i samotný výrůstek byl zespodu podobný jako mají hřiby pod kloboukem.. :/ (neumím to líp popsat, omlouvám se).
Odkaz je zde, první dvě fotky před sloupnutím další dvě po: Agama_-_noha

Zuzanko, tady nejsi na fóru, kam chodí jenom náctiletí. Takže je celkem zajímavé, jak se tu vehementně vyjadřuješ k lidem, o kterých nevíš vůbec nic - jakou mají praxi, vzdělání, natož kolik jim je let. Já krom více jak 20leté teraristické praxe mám i to veterinárnní vzdělání. A některé problémy se opravdu dají určit i na dálku z fotky a tahat s nimi zvíře k veterináři je pro něj akorát zbytečný stres + třeba riziko, že se to zvíře cestou ještě prochladí. U případů, u kterých to z fotky určit nelze toho tazatele samozřejmě také pošlu za veterinářem, aby to viděl popř třeba udělal nějaká další vyšetření. Ale ono to je občas i dost kontraproduktivní.

I když jak tu tak prohlížím všechny tvé příspěvky, ke kterým mám jako MOD přístup, tak mne to ani nepřekvapuje.

Zdravím ještě jednou.. Jednu dobu to vypadalo dobře, bohužel situace se nelepší a opravdu budu muset na tu veterinu zajet. Na stehně se vytvořil poměrně tvrdý útvar, bolestivé to zřejmě je podle reakcí agamky. "Bulkou" se dá hýbat, není jakoby přirostlá, kůže seshora se začíná odlučovat jako při svleku a důlek se opět "zaplnil". Kdesi jsem četla, že zhoubný nádor bývá přisedlý, nejde s ním jakoby hýbat. Celkově se ta boule nijak nezvětšuje, ani to nemokvá nebo nehnisá (na pohled). Agama se chová normálně, krásně žere a je aktivní. Moc děkuju za reakci!