Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nechce jíst + další problémy

Dobrý den, mám problém a nevím, jestli s tím k veterináři.
Mám doma 4 letou samičku želvy čtyřprsté. Má velké terarium, na jedné straně stín a na druhé světlo. Žije v teráriu s cca 7 letým samcem těhož druhu. Je tu ale problém který je jasný hned z několika jasných důvodů.
- Samička příliš nechce jíst. Pravidelně ji vážíme a neváží moc a pomalu ale jistě hubne.
- Samička si tře oči, často je má zavřené. S tím jsme byli i u veterináře který nám dal kapky. Zlepšilo se to ale teď to zase začíná, kapky nezabírají.
- Často vídáme samce jak na samičce leží. Předtím ji i myslím že kousal ale to už nevidím.
- Neměla moc pestrou stravu, převážně salát . Snažíme se to teď zlepšit ale nic nechce - mohlo jí dlouhodobé podání salátu uškodit?

Co by to mohlo být? Jak to řešit? Veterinǎř nám doporučoval jen ty kapky a časté koupele, obojí splňujeme ale nevǐm no:/
V případě zájmu dodám fotografie samce, samočky, terária apod.

loading...

OndrejP:
Po celém teráriu má fialové světlo, na jedné straně má UVB. Samička ani sameček nezimují. Želvička většinou spí v rašelině, někdy usíná v rohu terária. Na zahradě je skoro celé léto , v dešti je ale uvnitř :) váží 319 g ...

tak zatím dle info ,které jste dala je "úspěšně" týráte
opravdu dejte foto všeho a všech
vzhledem k vašim "znalostem" a lenosti, že si za x let nejste schopna sehnat info o správném chovu

stepky jsou obecně dost agresivní a chov více jedinců pohromade v TERÁRIU je (až na pár vyjímek u samic)
prakticky nemožný

1) nemusí jít vůbec o 0,1 (u 4 letého mládětě určení pohlaví nebývá zdaleka 100%, snad jen ukáže-li vám 1,0 hemipenis při koupeli)
2) jde zcela jistě o kombinaci stresu způsobeného subadultním samcem (?) a nevhodnými podmínkami chovu + zabíjejíci stravou
3) pro začátek je nutnost je oddělit a začít je chovat tak, jak se má

zkuste si nastudovat a hlavně vnímat

http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml

http://www.zelvy.wbs.cz/Chov---domaci-teraria---.h tml

Zakladni-potrava.html

když se budete řídit uvedenými info , snad ji (ho) zachráníte