Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem acanthosaura capra terarium

Zdravim , myslite ze tera 100x40x50 je vhodna pro par Trnojesteru Kozich? Vim ze potrebujou spise vyssi terarium ale tak preci jenom se zeptam , v tera je hodne vetvi , vodopad a vsechny strany po kterych se da lezt... Dekuji za nazory , pokud by to pro ne bylo stresujici ze nemaj vysoke tera tak tam umistim jineho jestera...

ten prostřední údaj 40 je výška? Pokud ano, tak to už je tak na hraně...capry jsou druhový komplex a vozí se sem vesměs 2 "typy", menší a větší. Pro ty menší (co jsou většinou zelené) by to bylo použitelné. Pro ten 2 větší a obvykle hnědý typ to je nízké.

takhle zrovna moc ne, Acanthosaury nejsou kočinčíny. Je to druh, který sedí na kolmých kmenech, ne na vodorovných větvích. Takže jí tam místo té kolmé velké větve dej pár větví na stojáka a doplň tam stinná místa třeba pod závěsama rostlin. Tyhle agamy celkem nerady přímé světlo, takže by sice měly mít nějaký výhřevný zdroj ( pokud tam mají chladnějc) a taky slabší zdroj UV, ale zároveň ubikace musí být upravená tak, aby světla neosvětlovala celou ubikaci.

Včera jsem zase zkoušel dat cvrcka a neuspesne když cvrcka kni přiblížím jen zavírá oči , pak jsem zkoušel cvrcky vypustit do teraria jen je chvíli sledovala a nic, ráno se vzbudim a cvrcci nesezrani a agama na stejném místě jak večer , co myslíte ze bych měl udělat? Zkusit treba ji dat cervy? Agamku jsem si přivezl v sobotu ze zive exotici... To uz by měla žrát ne?

Chovatel od kterejho ji mám tak jim hodil cvrcky do terka a do 15 minut bylo prý po cvrckach ... Ano světlo jsem dal spíš k jedné straně a přidal ještě kytku ... Cvrcky jsem dal do otevřené krabičky přes noc a nic , uvidím odpoledne... Uz by měla asi žrát ne? Nebo je stále čas ? Popřípadě zkusím ještě ty cerviky...

ale 2x denně mu tam musím zařídit to je jediny co lezu do teraria

To terárko jsi předělal, ty větve? Jinak co mu tam musíš 2x denně zařizovat? Vůbec se tam nevrtej a je to. Acanthosaury většinou jen sedí a čučí, nejsou moc akční. takže pro začátek je dobré jim cvrčky a červíky dát do misky někam poblíž místa, kde sedí, tak aby na ně viděly. Ale hlavně ji nech v klidu.