Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Žebrovníci páření ?

Chtěla bych se zeptat, dovezla jsem žebrovníky do jiného prostředí, dostaly nové akvárium a od té doby to vypadá, že se páří už několik dní pomalu v kuse, ale měli by to být oba samečci. Může se to stát nebo jen může být špatně odhadnuté pohlaví ?

loading...

Nevím jak jsou uvedení žebrovníci staří, ale obecně samci vypadají jinak (vystouplá kloaka, štíhlejší tělo a jakoby namakané předné nohy)oproti samicím, takže pokud nejde o nějaké subadulty, co si něco zkouší, mělo by být pohlaví dobře odhadnutelné. Jinak není neobvyklé, že je-li v nádrži více samců, občas se nějaký snaží vozit na zádech i jiného, co nebyl dost rychlý. Zkuste udělat kvalitní fotku, poví to víc.

ty fotky nic moc, ale přijde mi to jako 2 samci. Ti mají i širší hlavu a delší ocasy než samice a silné přední nohy "s mozoly na bicepsech", jak už psal kolega výš. Normálně těma nohama drží samici a vozí ji na zádech, ale můžou to dělat i s dalším samcem, v podstatě to nic neznamená.

Na přesné určení by to chtělo lepší fotky, klidně je odchyť do něčeho průhledného, třeba petlahve od mléka.