Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná,paraziti ve vodě

Dobrý den,dnes jsem dostala vodní želvu a zjistila jsem u ní silné zamoření parazity,vypadají jako světlí červy,ale odchytila jsem i dva červené.Vodu jsem jí měnila dvakrát,vymyla jsem vybavení a stále ve vodě pozoruji jejich výskyt.Máte nějakou radu jak se toho zbavit?Děkuji všem za odpovědi a každou radu.Je to naše první želvička podle původní majitelky je to samička a má čtyři roky,měří asi 15 centimetrů a podle obrázků na internetu to je Trachemys scripta troosti.

A z čeho usuzujete, že je želva zamořená parazity? To jako z trusu? Už jsem zažil takové podezření a dotyčný tam nalil vodu z jezírka s komářími a pakomářími larvami a s želvou to nemělo nic společné. Netvrdím, že je to to samé, ale pokud byla želva chovaná venku (zanedbané a hygienicky špatně udržované ubikace dokážou taky překvapit), běžně s sebou na krunýři natáhnou lecos, občas i rybí pijavice. S želvou samotnou to ale nesouvisí.

Dostala jsem jí i s veškerým vybavením,nikdy nebyla chována venku aspoň co jsem se dozvěděla.Já jsem jí po dvakrát dala odstátou vodu s vodovodu a z té to rozhodně být nemohlo náš panelový dům má nainstalovaný čistící systém.Pokusím se jí vyměnit písek a snad to je pouze v něm,protože i po proprání jsem jich nachytala 42.Nevím jestli ho mám vyhodit nebo co jinak s ním.O želvičku,ale zřejmě moc postaráno nebylo aspoň podle jejího stavu i stavu akvária.Plánuji návštěvu veterináře,tak snad bude v pořádku.Je aktivní i potravu přijímá,tak doufám,že postačí jen vyčistit veškeré vybavení i písek.Protože dcerka by špatně nesla kdyby se jí něco stalo.

Tak to je klidně možné, že to je "bengál" z písku. Já osobně písek u želv nepoužívám, nechávám hygienické dno na které lze opatřit břidlicové pláty. Želvy tak nelezou čistě po skle, ale je o dost snazší vyjmout břidlici, očistit houbičkou i pod tím uklidit. Písek je peklo. I nově koupený písek lze propírat desítky minut, než zmizí zákal, prach atp.. Buď vzít veškerý písek vroucí vodou, nebo ho ta prostě nevracet.