Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezen na ulici v centru Prahy

Ahoj,

dneska jsem chytila v centru Prahy na ulici pěticentimetrového "asi - gekona". Nejsem vůbec chovatel, ale říkala jsem si, že v u mě bude mít větší šanci na přežití.
Potřebovala bych zjistit, co jsem si to vlastně domů přinesla, a také nějaké rady, co mu dát žrát než se rozhodnu, jestli si ho chci nechat.
Fotky přikládám.

Díky moc,

Vendy

Hemidactylus turcicus (pokud ještě platí tohle rodové jméno) - gekon. Ani to nemusí být utečenec, dost lidí je doveze v zavazadlech z dovolených, aniž to tuší. Na chov nenáročné zvíře, klasické terárium s ohřevem pod žárovkou, soumračná aktivita, na dno hrubší písek, skalky, úkryty. Krmit hmyzem saturovaným vitaminominerální směsí (ideálně menší cvrčci). Ty minerály nepodceňovat, kdysi jsem oddělal skupinu turcicusů jen tím, že jsem se na ně na měsíc vybodl s posypáváním (jednalo se o subadulty, kteří rychle rostou a jejichž potřeba je značná).