Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkušenosti při výrobě tera stěny (pro sklípkany)

ahoj ted řeším tera. stěnu (skřín) pro sklípkany z lamina rozměru výška 200x130xh30cm. Tato skřín bude mít z čela posuvné skla a na zádech upevněný topnej kabel, uvnitř této skříně budou police, které budou končit 2 cm od zad. Na policích budou terárka pro sklípkany. Tak by mě zajímali vaše zkušenosti , náměty fota , větrání, jaký topný kabel a vyřešení jeho přichycení a jakou odrazovou folií jste použili. Hlavní důvod skříně je zvýšit teplotu v teráriích, chci tuto stěnu vytopit na 25-30
díkec za postřehy

Tak teď buduje něco podobnýho.výška cca 165, šířka metr, hloubka 35 cm. Materiál stěn z OSB a záda z překližky. Celé z lamina\ OSB to bude těžké jako kráva. Na ty záda jsem nalepil 2 cm polystyrenu a na to dal takovou stříbrnou fólií, co se používá jako izolace pod koberce. Jako větrání jsem vyvrtal sukovákem 2 dvou centimetrové díry dole na právé straně a dvě stejné na horní levé. Co to bude dělat se uvidí, podle toho je buďto ucpu, nebo udělám další. Topit tam má kabel 80 wattů regulovat termostat s denním a nočním režimem (tak 26 ve dne a 22 v noci). Kdy to bude je ve hvězdách. Zepředu měla být průhledná dvířka, která jsem chtěl udělat z plexiskla o tloušťce 4 mm. Kamarád mi tvrdil, że je to stejně pevné jako sklo. Jenže já to objednal, a až když mi to přišlo, tak jsem zjistil jak moc se to vlní. Takže to bude potřeba zmenšit a udělat nějaký rám. Nějak.

Já si vybral lamino kvuli dizajnu samo, že záda budu mít standardně ze sololaku. Já mám umyslně rozloženou váhu vzpěrou kamarád truhlář mi řekl, že na délce jednoho a víc metru se prohnutí nevyhnu a díky vzpěry se to prohýbat nebude. Ten polystyren je tam zapotřebý zrovna moc nehořlavý není a připadá mě tam zbytečný tak nevím. Jakým způsobem a čím tam ten poliš, folii a topný kabel přichytíš??? ¨S tím plexi mě to nenapadlo, že se to vlastně muže prohnout ja vybral z ekonomického hlediska sklo. Ten termostat s denním a nočním režimem máš jaký mě připadaj ty digitální srašně drahý. Já měl vždy jen termostat s jedním režimem.
dík za info

Termostat mám ten strašně drahý, co prodává pán Kocián. Beru to tak, že to má sloužit roky. Ten polystyren tam asi být nemusí, ale samotná překližka je tenká a pokud bude kabel přímo na ní, tak si myslím, že to prohře je a spousta tepla půjde dozadu. I když ta fólie asi něco odrazí. Polystyren jsem lepil herkulesem a stejně tak fólií na polyš.a zatížil to kniha má. Možná by to chtělo nějaké jiné, ale celkem to drží. Kabel tam připevním jednoduše. Vezmu kulatá špičatá párátka a napíchám je do zadní polystyrenové stěny. Na to rozvěsím kabel. Esteticky nic moc, ale vidět tam pořádně přes terária stejně nebude. Proti prohnutí polic jsem na ně přilepil a přišrouboval zespodu lišty o průřezu 20 x32 mm.
Co se hořlavost polystyrenu týče, tak doufám, že se nic nestane. Ten kabel se začne propalovat, pokud je něčím zakrytý. Doufám, že k tomu nedojde, protože při hoření polystyrenu vzniká mimo jiné fosgen. Každopádně brácha na ten můj výtvor koukal a nic neříkal. A to je stavební inženýr z ČVUT!, který by měl mít bezpečnost v popisu práce. Tak by ho to snad napadlo, kdyby tam bylo něco riskantního.

Vždyť to píšu. Nejsou dveře. Ty měly být z toho plexiskla, na které by se jednoduše připevnily panty a nějaké rukojeti. Jenž plexisklo je měkký a když ych za to zabral, tak by se to strašně obývalo. Časem by to možná prasklo kolem těch pantů. Řešením by byly čípkové panty, ale i tak se to plexisklo bude muset seříznout, aby se vešlo dovnitř. Ale radši ho dám do nějakých rámů.
Kabel tam bude tenhle http://www.topnekameny.com/variant/-topne-kabely-/ -silikonova-izolace--/topne-kabely-do-mokreho-pros tredi/227/227/168

topný kabel mám od fa. Terarus spodní skříň rozměrů 128x70x35 vytápím kablem 50w délka 7,8m. Termostat nepoužívám kabel má přepínání na poloviční výkon (25W),ale topím na 50w a vytopím skřín tak na 25 stupnů max 28, při pokojové teplotě kolem cca. 20 stupnů. Hliníková páska se mi neodlepila

Každopádně bych použil nějaký levný termostat jako pojistku a číslo dal do místnosti a nastavil to na 25 stupňů. Kdyby náhodou dšlo k vyhřátí místnosti, třeba od Slunce, tak při pokojové teplotě 25 stupňů bude ve vitríně hodně přes třicet. A to už bych měl strach.

A myslis, ze ten topny kabel je nutny? Me se zrovna u sklipkanu moc teplota pres 25 stupnu neosvedcila. Pokud vim, tak i vetsina chovatelu je chova pri pokojove teplote. Ty vyssi teploty jsou lepsi pro par druhu, ale tam bych to spis resil individualne.

Jinak misto topnych kabelu doporucuji topne folie. To teplo neni tak koncetrovane a daji se prilepit primo na terarko.

Ahoj nevím co chováš za sklípkany,ale pokud chceš aby sklípkani žili a ne jen přežívali, tak se bez vytápění neobejdeš.. Teda pokud v bytě nemáš stabylně kolem 25 stupnů. Já choval sklípkany rok jen v pokojové teplotě a mé zkušenosti jsou negativní. Nevím jak by jsi chtěl chovat Poecky a Avicularky a africke druhy při pokojové teplotě . Většina sklípkanů vyžaduje teplotu kolem 25-28 stupnů nevím jak by jsi toho dosáhl při pokojové teplotě. Já topím pohromdě 14 druhům sklípkanům a že by nějakému druhu škodilo jsem nepostřehl ba naopak?? a to mám mezi nimi i horský druh B. aurutum . Topnýma foliema vytápět skřín rozměrů 200x 120 cm si nedovedu představit, kolik bych těch fóliií potřeboval to by cenově pěkně draze vyšlo ?? Že by nešel přilepit top. kabel na terárko o tom jsem neslyšel, proč to jako nejde???? Kabel že vydává koncentrované teplo mě to nevadí já potřebuji vytopit celý prostor skříňě.

Vsak jsem psal, ze par druhu chce tu teplotu vyssi. Zrovna brachypelmy s ni nemaji problem. Pokojovku beru tak 21-23. Pri 28 uz mi to prislo, ze to nebyli ono. Sklipkany jsem choval 13let a zrusil jsem je kvuli tomu, ze jsem zacal chovat jestery, coz ovlivnilo teplotu v mistnosti a pavoukum se proste prestalo darit. Hlane ornithoctoninae to odnesli, coz byl muj hlavni zajem.

Folie nedava tak koncentrovane teplo, takze se na ne da i sahnout. U topneho kabelu mi kdysi terarko prasklo. Folii das mezi dve teraria a zvire si tak muze vybrat. Nad poeckama(kdysi jsem mel vsechny) jsem mel zarivky, takze lokalne mely moznost se vyhrat coz obcas vyuzily, ale rozhodne ne porad.

Tak jsem to tak nějak provizorně dobastlil. Mojí vitrínu o rozměrech 165x100x40 vyhřeje 80 wattový kabel o dva stupně víc, než je v místnosti. Takže je to o ničem. Přemýšlel jsem, že by tam šel dát nějaký malý příomotop o výkonu 1000 wattů napojený na termostat, ale říkám si, jestli to má vůbec cenu. Když je totiž ta vytrína chvíli zavřená, a pak do ní strčím makovicí, tak je to docela cítit chemií. Mám docela strach, abych tam pavouky nevytrávil. A taky jsem teď koukal na internet, a píšou tam cosi o karcinogenitě těch lepidel, kterými se OSB lepí. Takže si říkám, jestli chci mít tohle vůbec v místnosti, kde spím. Máte někdo zkušenost se sklípkanem v OSB teráriu? Nechcípnul tam?

čau já mam skříň z lamina jak jsem psal ,ale pokud ti to nevytopí kabel 80w tak bych dokoupil ještě jeden kabel. Já vytápím spodní prostor skříňě rozměrů 124x70x35 kabelem 50w délky 7,8m. A jsem schopen v místnosti kde je 20C vytopit prostor spodní skříně na 25-27 stupnu, když kabel topí bez přestávky. Na vrchní prostor skříně 124x121x28cm mám 100w kabel délky 15m tak uvidíme . Jinak OBS desky se běžně používají při stavbě dřevostaveb, tak si myslím že by měly být zdravotně nezávadné,ale je fakt že OSB desek je víc druhů. Já kdybych byl tebou tak bych dokoupil ještě jeden topný kabel a naistaloval do skříně. Běžně se v OBS teráriích chovají hadi, agamy a podobná havět bez problému, tak proč né sklípkani??? Já osobně měl v OBS terárium jen chameleona ,ale měl jsem otevřený strop a žádný problém jsem neměl.