Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pasti na dubie

Dobré ráno všem,
chci se zeptat, existuje nějaká účinná pastička na šváby dubie? Totiž už nevěřím tomu, že za tři dny po útěku umřou s bříškem nahoru.
Dnes v jednu ráno mě probudil šváb, co na mě spadl ze stropu, rovnou na xicht, měl snad 7cm a úplný křídla. Což je zajímavé, protože já kupuji pouze subadulty, protože můj agamák okřídlený odmítá. A naposledy, co si jsem vědoma, mi utekl šváb před 2-3 měsíci. Takže to vypadá, že si semnou poklidně žil takovou dobu a rozhodně nevypadal zpustošeně, naopak vypadal lépe než ty, co já krmím. Nevěděl by někdo o nějaké pasti, kde on se zachytí? Už nechci zažít zas takové probuzení.

Děkuji,
M.

2-3 měsíce šváb přežije i o hladu, ale ono jim stačí málo...ani člověk nemusí být prase a nějaký ten drobek se někde najde a to švábovi na přežití stačí. Podstatné je spíš teplo, ale ano to v běžné domácnosti nemá ten šváb problém nalézt, někde u trubek nebo třeba za lednicí.

No že se tu všude psalo, že pokud šváb uteče, tak se za tři dny najde mrtvej na záchodě nebo v kuchyni a podobně ... tak bych úplně netvrdila, že je to pravda, není to vlastně poprvé, co jsem nějakého našla po několika týdnech. Mě by to asi i bylo jedno, že se mi potuluje po bytě, ale vadí mi, že kadí a bůh ví kde všude leze a to je pak docela nechutný.
Podstatné je, že neleze k sousedům, to by teprve byla sranda :)