Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skorpion

zdravim chcem sa opytat za prve ci by ste mi vdeli povedat coto je za druh...ma o byt nejaky z druhu heterometrus...len by sa zislo vediet ktory :) Pacili sa mi tie hnede skvrnky no snad to neni nejaka choroba to ma vsak napadlo az po kupe :/
http://i614.photobucket.com/albums/tt221/Dusan_Mos ny/IMG_2150_zps7ibyzalm.jpg
http://i614.photobucket.com/albums/tt221/Dusan_Mos ny/IMG_2151_zpsgujvmivw.jpg
http://i614.photobucket.com/albums/tt221/Dusan_Mos ny/IMG_2148_zpsmrgdochz.jpg

a za druhe mam ho sice len den ale nechce mi zrat hodil som mu tam cvrcka a po pol hodine tam stale bol tak som ho radsej vybral aby skorpikovi neublizil a hodil ho chameleonovy ktory si pochutnal aspon...teplotu ma izbovu mam tu tak circa 25 stupnov ma aj malu misku s vodou a ukryt terarko je dostatocne velke tiez a rosil som mu tam pre istotu 2x ..... jedine co nieje uplne kosher je ze zatial tam ma raselinu ale tu zajtra vymenim za kokosovu drt ktora je vraj najvhodnejsia...takze podmienkami by to byt nemalo....mam strach celkom ze sa vyhladuje...cakal by som ze to bude lahsie na chov ako chamik hehe

Je to pandinus cavimanus, samec, import, takže ani nevíte, jak je starý. Klidně mu může zbývat pár měsíců života.

Dospělí samci štírů žerou o dost méně a nepravidelně. Podmínky, které popisujete jsou ok (i když před den vyšší teplota by neuškodila, ale 25 stačí)

Dospelé importy tvoria značnú časť predávaných škorpiónov, je to normálne, horšie je skôr to nesprávne určenie.
Aj keď je dospelý, tak Vám ešte môže žiť roky.
To že nechce žrať je tým, že je blbosť krmiť keď ho máte len deň. Doprajte mu aspoň týždeň, kludne viac, čo najväčší klud. Vyhladovania sa báť nemusíte, vydrží bez potravy mesiace.
Inak tie škvrny nie sú choroba, len zaschnuté blato.