Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem volba spravne zelvy k detem a jejich nebezpecne bakterie??

Dobry den lidicky, jsem naprosty like co se zelv tyka. Mam 3 letou dcerku a ta by si moc prala zviratko. Ma bohuzel alergie a tak musime byt s vyberem zviratka opatrni. Zelva se nam tedy jevi jako prijatelny napad. Jakou zelvu by jste nam doporucili? Take jsem se dozvedela, ze jsou urcite druhy zelv ktere maji bakterie, ktere jsou velmi nevhodne k detem. Tuhle informaci nemam overenou. Poradi nam nekdo prosim? Hledala jsem na internetu, ale bohuzel odpoved jsem nenasla. Trosku nas tlaci cas, nebot dcerka ma v sobotu narozeniny a my budeme moc vdecni za jakoukoliv odpoved ci radu . Predem dekuji, Andrea

Kupte si raději například potkana bez srsti. Cenově vás vyjde mnohem levněji, péče je mnohem jednoduší, můžete se s ním mazlit a tahat ho ven.
Želva je jedno z těch náročnějších terarijních zvířat a aniž bych se vás chtěl nějak dotknout už z povahy vašeho dotazu vyplývá, že želva bude u vás strádat a nejpozději do 5 let skončí mrtvá v popelnici.

Pak už jen taková obecná rada: Kupovat nějaké terarijní zvíře "pod časovým tlakem" je hloupost. Pokud chcete mermomocí nějakým zvířetem dceru potěšit, kupte ji k narozeninám jiný dárek a zvíře ji pak dejte třeba o měsíc později až budete mít vše nastudováno, pro zvíře připravené podmínky a následně zakoupeno v klidu po pečlivém výběru od chovatele.

Ja korku, akúkoľvek ako maznáčika k malým deťom neodporúčam, nie je to tvor na maznanie a nedá sa povedať, že by bol hygienicky ok, všetky majú nejaký druh parazitov, ktoré im bežne žijú v črevách, napr.aj salmonela, aj keď len ten druh, čo nerobí problémy, to si aj prečítate, ale aj z vlastnej skúsenosti neviem no plazy...mala som pri mojich deťoch aj leguána, agamy, aj korky, všetkým som dala spraviť rozbor trusu a každému dačo vyšlo...kúpte jej radšej hračku a keď bude väčšia psíka, ja odporúčam pudlíka, sama mám alergie a jeho srsť nepĺzne, len sa musí strihať, mala som ho 12 rokov a ani raz som nekýchla z neho..., teraz rozmýšľam nad yorkširom, ten má srsť podobnú vlasom...

Dobrý den, je od Vás pěkné, že chcete dcerce pořídit zvířátko, ale s ohledem na její věk si nemyslím, že je želva (či jakýkoliv jiný plaz) dobrý nápad. Předpokládám, že dcerka chce, stejně jako všechny další holčičky v jejím věku, zvířátko na hraní a mazlení. Želvy a obecně plazi snáší jakýkoliv kontakt s člověkem poměrně špatně, je to zvíře na dívání, ne na mazlení. Želvu si obvykle neochočíte, při dobré péči Vás bude jenom tolerovat. Obdobný případ jsem zažila a můžu říct, že želvičky po prvotním nadšení upadly v zapomnění a putovali k novému majiteli. Mám strach, že na konci budou utrápená jak želvička, tak dcerka.

Navíc jak uvedli ostatní, je to poměrně náročné zvíře, jak na podmínky chovu, tak i na finance. Pokud opravdu chcete dcerku potěšit, zvažte některé z naháčků (zvířat je spousta druhů, od psů až po zmiňované potkany), nebo právě pudlíka či podobný typ zvířete. Pokud si nejste jistá, jak bude dcerka reagovat na tato zvířata, zkuste ji vzít k nějakému chovateli. Myslím, že mláďátku naháčka neodolá, i když vypadají trochu jako ufoni :).

Hodně štěstí s výběrem dárku a všechno nejlepší dcerce.

Jedno z chlupatých zvířat, na které nejsou alergie příliš časté (ale vyskytují se, takže lze doporučit vyzkoušet kožním testem - přímým kontaktem se zvířetem), jsou fretky. Jde ale o "mazlíky" trochu obtížnější a někdy kousavé. Na druhou stranu, nepotřebujete k nim zdroj UV-B záření a speciální vytápění...

Vše podstatné tu bylo tak nějak řečeno. Akorát k těm bezsrstým zvířatům - záleží, na co přesně má holčička alergii, ale pořízení bezsrstého zvířete to obvykle nevyřeší. Protože alergie na zvířata spíš bývají na určité látky v kožních výměšcích, slinách, moči atd než přímo na srst. A to všechno mají i ta "bezsrstá" zvířata. Navíc alergii mohou způsobovat i plazi, třeba já osobně mám alergii na scinky z indoaustralské oblasti.