Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak zimovat, z toho co jsem se dočetl si nejsem 100% jistý. Potřeboval bych to vysvětlit co nejjednodušeji. Hlavně kdy přestat krmit a jak poznám, že je zvíře dobře vyprázdněno.

Chci zimovat Agamu vousatou, stáří 2,5 roku svítím UVB zářivkou Repti glo 10.0 15w / 45cm a vyhřívám Daylight lamp 100W UVA21. Velikost terária 100 výška 85 šířka 45 hloubka Jo já vím že toho je plný internet a taky jsem toho hodně načetl, ale chci si být 100% jistý. Co jsem tak pochytil že 2 týdny před přestat krmit a nechat pořádně vyprázdnit, chtěl jsem se zeptat zda se můžu ujistit, že je úplně vyprázdněná tím, že jí nechám vykálet se v teplé vodě. Jako já vše ostatní chápu, že pomalu zkracovat svícení a potom úplně vypnout zimovat 1 až 2 měsíce nechat vodu, ale nejvíce mě trápí to úplné vyprázdnění, aby v ní něco nezůstalo a nezpůsobilo zravotní potíže.

Se samotnym zimovanim neni potreba delat nejakou vedu, proste budete ubirat sviceni, prestanete krmit a po tydnu - dvou vypnete vyhrev a sviceni uplne. Agamy nejsou pri zimovani uplne vytuhle, kdyby si potrebovala odskocit na velkou tak si dojde, nebojte. Nad cim by jste se meli spis zamyslet je zarizeni teraria, do metrove vysky dat 15W linearku jako zdroj uv-b je jako by tam nebylo nic.

Ano, takove neco by tam bylo myslim ideali, pak uz jen dle potreby doresit prosvetleni prostoru a pripadne pokud by bylo potreba tak jeste vyhrev nejakou bodovkou. Ale mozna vybojka postaci i na to. Jinak poptat se klidne na Terashopu, myslim ze ochotne poradi co a jak, je to zdejsi MadMike.