Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr do želvária

Prosím o radu. Mám želvárium cca 60 litru vody,mám vnější filtr Tetra tec ex 400 a chtěl bych si koupit nový vnější filtr,muže mi někdo poradit,jaký je nejlepší? Mám 2 želvy žlutolící stáří 2 roky.Děkuji za odpověd.

Nechci zakládat nové vlákno, tak to napíšu sem: Mám ve velké akváriu (200litrů) několik dospělých vodních želv a externí filtr Eheim. Přesto že dřív byla voda čistá až několik měsíců, poslendí dobou tam vydží jen pár dní, pak se zakalí (mléčný povlak) a lehce zapáchá. Po čištění je to zakrátko zpět. Dost mě to štve, před prázdninama jsem kvůli tomu měla akva i filtr několik týdnů bez vody, aby tam vše vychípalo. Tehdy taky zlobil filtr. Zabralo to, ale se želvama je to zase zpátky, ačkolvi filtr jede. Zákal se objevil poté, co se želvy pořádně nažraly a vyprázdnily. Krmím samozřejmě mimo. Dávám všechno možné, poslední dobou také hodně vodních rostlinek, salát (mám tam dvě nelsonky) a myší holata. Napadlo mě, že to možná dělá ta rostlinná strava, případně tuk v myších holatech a rybkách. Asi zase přejdu na šneky... Myslíte, že je nějaké riziko pro ty želvy, když budou v zakalené vodě? Vím, že v přírodě žijí často v kdejaké žumpě... Taky mě napadlo, zda ty želvy nemaj něco v sobě, ale když tam byl asi tři týfny pokusně samec od nelsonky sám, tak to bylo v pohodě. Myslím, že s emi tam spíše nechtějí chytit "hodné" bakterie ve filtr, ale jak je tam nasadit nmetuším. ze zkušenosti vím, že časté čištění tomu nepomáhá. napsoled jsem vyměnila dvě třetiny vody (přišlo mi, že se začání sama čistit), a je to zpátky :-(