Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nalezený ježek - pár dotazů

Zdravím a jdu pro radu
Od včerejška mám doma malého ježka, zvážit ho bohužel nemám jak, ale do půl kila mu toho chybí fakt hodně moc :-) Počítám s krmením do jara a následným vypuštěním. Momentálně je docela hubený, ale žere jak mlejn (a dle toho sere :-) bobky bez viditelných parazitů)
Potřebuju poradit jak a čím odparazitovat :-) Vnějšími parazity nijak výrazně promořený není, nenašli jsme ani jedno klíště, ale jistota je jistota :-) Na vnější parazity jsem tu našla Fipron ve spreji (na štěňata od 3 dnů, koťata od 8 týdnů). Lze použít? A co na odčervení? Někde se píše Ivomec, někde že ten ne. můžu odčervit hned, nebo mám chvíli počkat, než trochu nabere? Těch případných blech bych ho ale ráda zbavila co nejdřív.
Díky za všechny rady :-)

Nepřijde mi zase tak malý - na konec září. Oni se ještě slušně dokrmí a zazimují. Chtělo by to zvážit. Tohle jsem našla na netu.
příjem ježků do záchranných stanic:
1.polovina října 200g
2.polovina října do 350g
listopad od 350g-650g
pokud je větší než podle tabulky, tak to ještě v pohodě zvládne i sám.

Zdravím, tak po 4 dnech neřízeného vykrmování u mě má 229g. Nepřijde mi ale, že by byl schopný něco přežít. Od pohledu je prostě hubený, visej na něm bodliny :-D Do toho půl kina na zazimování ho si myslím vykrmím. Nevěřím ale, že by to zvládnul i sám v přírodě.
A jak s těmi achatinami, zmůže je? Docela by se mi hodilo, se jich trochu zbavit :-D

Na dno noviny a na to maličkou vrstvu hoblin. A každý den měnit. Zkoušela jsem i jen samotné noviny, ale s hoblinami je to lepší. Stačí lopatka, dvě, ani nemusí být ta vrstva všude. Dost si tím zanáší potravu. Vždycky jim hobliny hodím jen do půlky bedny a do druhého rohu dám žrádlo. Stejně to ale přes noc rozprasí všude :-D
Ale počítejte s tím, že ježek hrozně smrdí sám od sebe a je to dost prase. Kadí a čůrá kudy chodí.
Takhle malého prďolu krmte, co bude chtít. Určitě bude hrozně rozežraný. Mě druhý ježek, co mám za první týden ze 150g přibral na 220g.
Míra smradu se dá trochu ovlivnit podávanou potravou. Po nekvalitních kočičích konzervách, nebo syrových vejcích smrdí ukrutně. Já krmím masem a vařenými vejci a docela to jde, málo smrdí i po hmyzu. Nicméně krmení hmyzem je sakra finančně náročné.
Ale stejně je mám ve sklepě :-D