Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční "útočný"

Dobrý den, vybrala jsem si v bazaru zvířátek, jednoho gekončíka nočního (1 rok starý - vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak jsem chtěla staršího). V sobotu jsem si konečně pro něj jela. Holčina ho prodávala včetně terária-což jsem chtěla. Vše bylo ok. Cestu přežil bravůrně, byl trochu vyjukaný (2hodiny v autě v přepravce), ale hned jsem vše zapnula - lampu, kámen....dala cvrčky, do terária teploměr. Nicméně - v sobotu jsem ho ještě nechala se trochu rozkoukat a v neděli jsem se chtěla kamarádit. Nicméně milý gekončík na mě zaútočil a to už se mi moc nelíbilo. V pondělí opět i když byl najedený. Holčině jsem psala jestli je zvyklý na ruku - psala, že ano, že to chce čas...mě se to ale nezdá. Prosím o radu co s tím? Dá se nějak ještě vycvičit, aby neútočil a šel na ruku? Asi začínám tušit svou chybu - když kupovat - tak od chovatelů, a asi ani ten věk jsem nezvolila přímo ideálně.....předem děkuji za názory, rady, tipy....

první věc není to zvíře na tahaní chování a mazlení . pokud si dovezeš nové zvíře dáva o hodně delší doba na aklimatizaci ze šoku stěhování a pod. ochočit ne ale gekončik si může zvyknout na ruko spojeno s krmením pokud budes krmit pinzetou potom rukou , a je taky možnost že bude dál agresivní , hold každej ma jinou povahu ale gekoni sou větsinou hodně zvedavy a po chvilce casu si na tebe zvyknou ale kamaradi urcite spolu nebudete

Plazy si neochočíš. Zvyknou si na tvoji přítomnost ale vyhledávat ji nebudou. Kdyby mohli, tak by vás nejradši sežrali. Měl jsem 2 gekončíky, kteří byli ale až chorobně plaší. Jedné to zůstalo, druhý si zvykl a teď mi leze na ruku kdykoli ji dám do terária aby se podíval, co je nového venku.