Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá (cca 4 měsíce) nežere

Dobrý večer / ahojte,

máme doma agamu, někdy od konce července. Přesný věk neznám, ale bude mít cca 4 měsíce. Poslední týden nechce žrát a celkově je taková apatická - kam ji položíme, tam zůstane. Dnes se mi podařilo jí dát alespoň 2 suché cvrčky z pinzety a jednoho živého.

Má k dispozici zelené i vodu, vyhříváme bodovkou (pravda je, že teploměr na dveřích terária ukazuje pouze 30°C, ale pod bodovkou bude více), má i UVB zářivku. Přesné info o vitamínech nemám, ale máme doma i Roboran, tak předpokládám, že to taky dostávala.

Každý týden nám rostla o cca 2 cm (teď bude mít přes 40 cm, ale dlouho jsem u měření nebyl), takže se i často svlékala. Zhruba od doby, co nežere, má šedou levou "ruku", jako by se jí měla svlékat, ale to je tak vše...

Hodně se kouká po zvucích - mňoukání koček z vedlejší místnosti, šustění oblečení, rychlovarná konvice (tu asi nemá rád, protože se mi už dvakrát stalo, že začal otvírat hubu, když jsem si vařil čaj a blížil se bod varu :D), takže když už se snažím krmit z pinzety, musí na to být klid.

Přikládám foto terária. Nějaký nápad, co by ji tak mohlo trápit, prosím? Předem děkuji.

na 4 měsíce to vypada na pořádnýho macka... asi mu bude víc, málo světla v terárku..dosvětlit lineárkou... UVB blíže k te bodovce, na fotce není vidět žádné větrání. co je za UVB?
jake jsou přesne teploty, pod výhřevem a okolí, je toho zde mraky :-)
ještě přidejte nějakej vápník... třeba na něho už jde zimování...

Díky za reakci. Poslední zapsané vážení mám 19.9., kdy měl 34 cm a 125 g, každý týden měl cca o 2 cm a 20g více. Není přímo můj, ale sestřin a stará se o něj celá rodina, ale hlavně máti, takže teď nevím aktuální údaje, zjistím. EDIT: Aktuálně má cca 256 gramů a 42 cm.

Domů jsme si ho přinesli 26. července, měl mít 3 - 4 týdny (foto).

Terárium je od pána z OSB Teraria (to není reklama, jen info), který to dělá více lidem, tak snad nemá nějaké hrubé chyby (i když teda z jeho dodávaného řešení svícení mi vstávaly vlasy hrůzou (zavěšení stínidel na objímce s 220 V). Větrání je nahoře, po celé délce terária (děrovaný plech), tvoří asi čtvrtinu stropu (ilustrační foto).

UVB je Exotera, přesněji to teď taky nevím. Za vápník díky, teploty se pokusím pozjišťovat.

Jak je to s tím zimováním teda? Všude jsem se dočetl, že mláďata se první rok zimovat nemají. Opět děkuji moc za cenné rady :)

tu lineárku by to chtělo někam nacpat.... druhy lineárek najdete tady na foru... vápník aspon plastin.. pro hospodářský zvířata, nic drahyho, roční kusy v dobrý kondici běžně zimuju, bez jakýkoliv problémů, jen to chce je občas zvážit, jestli moc nehubnou,
už se brzy stmívá to zvíře to pozná, nejsou hloupý, tak na ní může jít zimování, kor když tam není pořádný světlo v terku..