Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení terárka pro želvy

Dobrý den, prosím o info, jaké osvětlení je dostatečné pro terárko 80x40x40 pro želvy zelenavé Testudo hermani, co se týče UV a teploty, pokud možno, relevantně ke spotřebě?
Nejaké info jsem pobral z různých webů i zde, ale pokud někdo poradí konkrétně pro velikost terárka a druh želvy - budu moc rád. (Budu rád i za konkrétní označení výbojek, zářivek ... , dle vašich zkušeností - nabídek je moc, ale co se za nima skrývá?. Moc dík.

No strucne ked si si co to nastudoval, hermanky by v zime mali zimovat, v sezone vonkajsi vybeh, tak to uv az tak nevyuzijes.
K UV pre pripad ze ide o mladata, urcite vybojku, vyber je dnes siroky, wataz podla teplot "okolia", no s predradnikom napr. 50W. Ak potrebujes viac vyhrevny zdroj, od 80W bez predradniku. No urcite zimovat, leto vybeh.