Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá - UVB

Dobrý den, ahoj,

chci se zeptat, budu kupovat do teráráka pro Agamu UVB žárovku. Jsem čech a chudý tudent a tak bych bral aby mě to vyšlo co nejlevněji, ale aby to zároveň neškodilo zvírátku. Mám v plánu koupit výbojku s předřadníkem - SunLux UV 35W PAR30
Ale našel jsem něco levnějšího a bez předřadníku - Arcadia D3 UV Basking Lamp 160W
Chci se Vás tedy zeptat, zda má žárovka Arcadia stejné UVB účinky jako výbojka SunLux?
Máte někdo zkušenosti?
Děkuji moc.

Arcadia D3 UV Basking Lamp 160W -
http://www.terashop.cz/products-page/akce/arcadia- d3-uv-basking-lamp-160w/

SunLux UV 35W PAR30 -
www.terashop.cz

S výškou 50cm na tu 160W výbojku zapomeň.

Pokud mas jiz osramku a vyhrevku tak je zbytecny si kupovat vybojku. postaci ti pouze dokoupit

To je jako bys napsal někomu, kdo si chce koupit novej bourák, že když už má toho trabiho z r.73, tak je naprosto zbytečný si kupovat oktávku a podobný blbosti ;-). Bych raději nic nechoval než tam rvát tyhle zdroje. Samozřejmě ať si každý dělá co chce.

Jak psal MadMike. Zvlášť pro vousatky je mnohem lepší SunLuxka. Já sám je používám a je to nebe a dudy. Jak už vyzařováním UVB tak i viditelným světlem. Právě pro vousatky platí čim více viditelného světla tím lépe. Ona ani ta cenovka není o tolik jinde. Já osobně bych využil objímku co máš pro tu výhřevnou žárovku ( mimochodem obyč bodovku koupíš za čtvrtinovou cenu a je to to samé ), napojil na ní předřadník a máš to.

hele já ty lampy prodávám, takže ti na tu otázku nemůžu odpovědět. Výběr je jen na tobě, jen říkám, že 160W je určitě moc a kompakty od ExoTerry jsou prostě úplně ten největší základ, kterej můžeš chtít. Fungovat by to mělo, ale je to prostě takový malý, tmavý nic :D