Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkan

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste se někdo už nesetkali s tím, že si potkan vykusuje kůži na zádech až do masa. Nemá tam zánět jen díru se stroupkem. Pravidelně mu to desinfikuji. Parazity jsem nezaregistrovala a jiný problém nemá. Tím, že je víkend nemám možnost zajít k veterináři. Předem děkuji za odpovědi.

Kdyžtak zkuste dát fotku, jak to vypadá. Může mít roztoče, neběhají po něm nějaké breberky?
V 2 letech už to není žádný mladík, možná nějaká stářím daná změna na kůži, která ho bolela/svědila?
Další možnost je málo vypláchnutá ubikace po čištění, tj, podráždění třeba tím octem.
Pak mě napadají psychické problémy ze samoty.
Ale to fakt jen střílím od boku návrhy.
Každopádně mu to něčím jemným vydesinfikujte (betadina apod.), a buď počkejte, jak se to bude/nebude hojit, nebo ho rovnou vezměte k vetovi, aby udělal stěr a rozbor.

Čistím vodou se solí nebo octem

A nejste tak trochu sadista? Pokud do rány zvířeti nalijete slanou vodu nebo ocet, tak si to místo bude dál poškozovat už kvůli bolesti...jak už tu bylo psáno, desinfikuje se Betadinou, ta nepálí, nesvědí. A hlavně se musí najít příčina, proč si to to zvíře dělá. Obvykle jsou na vině ektoparaziti, nevyhovující podestýlka způsobující alergii nebo obsahující dráždivé látky, podkožní absces, ale může to být i porucha chování způsobená tím, že je sociálně žijící zvíře chované samo.