Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárko n. 2 - co vyplešit? :)

Ahoj ještěrkáři :) Po cca dvou letech jsem se rozhodl udělat pro našeho Herberta nové terárko.
Hlavně jsem se snažil vychytat to co mě na starém teráriu štvalo:
-Mezera mezi stropem a plastikou, kde se ukrývala potrava.
-Lepší rozložení světla.
-Ve starém terárku byl přítup pouze horním víkem, což nebylo úplně praktické-nehledně na to, že jsem četl, že to není ideální.
-Lepší větrání.
Prostě takové ty detaily co mi nedošli(neměl jsem žádné zkušenosti) při stavbě prvního obydlí :) Snad se mi tohle nestane až budu stavět svůj první dům, protože na druhý bych už peníze asi nesehnal :)

Chtěl jsem se zeptat jestli Vás napadají nějaké připomínky k novému terárku. Jednu tuším už teď a to UVB lampu (ta černá) dát níž. Jen nevím, jestli jí dát níž u výhřevného místa nebo vzadu v rohu nad tu "plošinku".

Herb je tam cca 3-4 den a ještě ani jednou nevylezl na tu plošinu, ale předpokládám, že po změně obydlí bude Herbovi chvíli trvat než se zabydlí(?). Máte nějaké zkušenosti se stěhováním agamy do nového? Zabydlovala se déle, nebo nějaké nestandartní chování? Já zatím jen pozoruji, že jedl zatím jen jednou pár sarančat, ale po 2 dnech neznamená, že by nějak držel hladovku (myslím?).

Určitě mu ještě chci koupit větší bazének, protože se poslední dobou párkrát koupal, tak aby se mohl pořádně osvěžit:) Dále plánuji přidat "větev". Chtěl bych nějakou větev mezi kterou natáhnu síť - mám na mysli takovou tu lanovou síť - jen nevím kde něco takového sehnat. U někoho jsem to kdysi viděl a agamy normálně po té síti lezly. Moc se mi to líbilo :) Otázka je jestli ten náš lenoch se do nějakého lezení pustí :) :)

Děkuju moc za reakce, kritiku a rady :)

Ještě připojuji odkaz na fotky, bez těch by to asi bylo k ničemu :)

První minuty v novém : www.imagehosting.cz

Už se sluní: www.imagehosting.cz

Celkový pohled: www.imagehosting.cz a www.imagehosting.cz

Teploty jsem zhruba měřil: na výhřevném místě se pohybují kolem 35-38 stupňů(nevím jestli to ještě něčím nepodpořit, protože zde tráví docela dost času). Na ostatních místech od 25 výše.

Za mě bych tam šoupnul nějaký kámen pod ten výhřev. Na síť bych se vykašlal. Větev je dobrý nápad. Já s oblibou používám borovici. Je pěkná a dobře se po ní agamám šplhá. Jak už řekl Franna teplotu klidně zvyš.

PS:

Snad se mi tohle nestane až budu stavět svůj první dům, protože na druhý bych už peníze asi nesehnal :)

Věř tomu, že stane :-) Já jsem dokončil rekonstrukci před třemi měsíci a už teď je tu X věcí co bych teď dělal jinak :-) a co mám ve svém okolí lidi co třeba i stavěli tak jsou na tom podobně :-) Holt za provozu pak člověk zjistí co by šlo udělat jinak.

Když mě se tak líbilo jak jsou na té síti :D Ale zase je pravda, že mám trošku obavy aby si tam něco neudělal - na druhou stranu je to zvíře, který neni blbý aby si něco udělalo ale náhoda je blbec.

Ve starém terárku větev měl,ale nějak na ní přestal lézt - možná už byla příliš úzká(?). Kouknu po něčem silnějším :)

Kámen by vypadal určitě líp, já už od začátku používám keramickou podložku pod květináč - dobře se čistí a také se nahřeje. Nicméně kdybych tam měl dát kamen, tak asi nějaký hladký?

Máš pravdu, za provozu toho člověk dost zjistí:)

Děkuji :)