Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená

Dobrý den, pořídíme si užovku červenou a rádi bychom pár dobrých rad o vybavení terária. Např. jsme se dočetli že stínítko by nemělo být z květináče neboť malí hadi za něj rádi lezou. Máte li zkušenosti a další dobré rady co a jak je potřeba budeme Vám vděční. Za všechny rady předem děkujeme.

žárovka stačí normální 25w o tu se nespálí.

Zkoušel si někdy držet v ruce rozsvícenou 25W žárovku? Když to vydržíš 3 vteřiny bez puchýřů na dlani, pak jsi buď D. Copperfield, nebo máš tu ruku umělou... :-(

El339 - Stínítko z květináče být samozřejmě může. Ovšem důležité je zabránit hadovi přímý kontakt s žárovkou, nejlépe kolečkem jemného pletiva přichyceného na okraj květináče.

Já ostatně už mám 7 let řidičák a ještě jsem ani jednou neboural a přesto každý rok umírají na silnici lidé... Že se tobě něco 5 let (sakra to je ale doba, že) nestalo neznamená, že se to stát nemůže. A pokud něčemu můžeš zcela jednoduše zabránit - proč to neudělat? Ostatně mám takový pocit, že i tady na tera poradně jsem viděl dokonce snad i jedno samostatné téma (ale tím si nejsem jist), kde byly fotky popálených hadů. Co jsem tak pochytil zde od odborníků, tak to není o tom, že by had byl (jak říkáš) "blbej" ale má bohužel nějak posunutý práh bolesti. Klidně se nechá na té žárovce chvilku pálit, než mu dojde,že to asi přehnal a následky nejsou zrovna pěkné. Jo a btw ta otázka na udržení žárovky zněla, jestli ji zdržíš zapnutou (po delší době svícení). Osobně jsem to nezkoušel (mám jen silnější žárovky) ale netroufnul bych si to :-D Ale zase já jsem srab (já nedokážu ani prstem zhasnout svíčku) :-D

Já mám stínítko z květináče, pořád na něj leze. V terárku by měla být určitě nějaká větev. A nějaká chladnější část terárka, nebo alespoň nějaký úkryt. Jinak je to vcelku nenáročné zvířátko. A neměli by být v terárku ostré předměty.