Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nejí

Dobrý den,
potřebovala bych pomoct. Před týdnem jsme si koupili Agamu vousatou první tři dny jedla šváby, ale najednou přestala a už asi 5 nebo 6 dní nejí šváby. Zkoušeli jsme koupit i luční koníky jednoho má už asi 3 dny v teráriu a vůbec si ho nevšímá. Nepoznám to, ale myslím si, že se bude svlékat (četla jsem, že Agamy při svleku nejí) je taková zašedlá. Chci se tedy zeptat jak dlouho trvá svlek a jak dlouho mi taková 2 týdenní Agama vydrží držet hladovku (nevíme přesně kolik ji je). Je to moje první Agamka a strašně nerada bych o ni přišla proto jsem ráda za každou radu.
Předem děkuji za odpověď.

Jelikož tuto stránku neznám a nevím jak vkládat fotky vložím sem 3 linky z fotek
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/ v/t34.0-12/12202489_1237174886308360_1777716582_n. jpg?oh=76be6bd611dfe0914f5d1f6c4fad5dd5&oe=56569C8 9 fotka ze dne když jsme ho přivezli
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/ v/t35.0-12/11991285_1239585482733967_890614807_o.j pg?oh=276fcc2d0fb09f1371e34af041e050b6&oe=565674C7 fotka pořízena asi před 3 dny
https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/ v/t35.0-12/12286981_1241879725837876_1847659375_o. jpg?oh=40383d75dfd6d71a841fb3b1f08804ba&oe=565798F 8 a foto terária
doufám, že jsou fotky platné.
PS: Agamě svítím normálně jen jsem teď zhasla aby se dala pořídit lepší fotka.
Děkuji za každé rady.

Zameril bych se na spravne podminky - dostatek svetla (Pridal bych pres celou delku nahore cim silnejsi zarivku - "trubici") a tepla (Ma tam vyhrevne misto? Jaka je teplota v terariu?). Zakryl bych bocni steny, at ma trochu klid a neni v tak otevrenem prostoru - nektere mladata to stresuje. A vyhodil bych to rosti co tam je.

UV je predpokladam ta "usporka" = moc nesviti (jaky typ presne?), a je ji potreba dat tak aby byla u oblibeneho mista, max. 15 - 20cm od zvirete. Obvykle vedle vyhrevneho mista.

ještě nemáme teploměr ale svítíme docela dlouho takže tam má dost teplo. výhřevné místečko také zatím nemá veterinář nám poradil výhřevný kámen takže hold na další burze zakoupíme. UV už nevím typ jelikož jsme krabičku vyhodili ale teda svítí hodně...

Ahoj. presne tento problem som mal ja a aj kolega s agamou po kupeni. Mame doma deti a tie ich samou laskou vystresovali. Mne agama prvy den zrala hned aj s ruky, taka bola nedockava,asi 5 az 6 cvrckov za den a potom koniec, nezrala asi 5 az 6 dni, uz som mal o nu strach. Cervov ktorych nikto nedoporucuje ale zozrala. S tym som ju drzal pri zivote pocas hladovky, ale vraj ju to zapchava. Nasej sa nic take nestalo, ale davali sme jej asi len dva, tri mucne cervy za den. Skusil som aj par Zopobasov ci co to je, ale tie som usmrtil a odrezal im hryzadla. Konikov si nevsimala, dokial som im neodstranil tie skakacie nohy. Musis skusat. Hlavne treba ju dat s priameho dohladu a moc si ju nevsimat. Potrebuje par dni(mojej to trvalo asi 3 tyzdne) nez sa trochu udomacni. Zvlieka sa kazdu chvilu a uz ma vyse 30cm. Teraz ma uz 3mesiace a zere jak aligator a je jedno ci sa zvlieka, ci nie. Ked si zvykla, tak dokonca nema problem pri nas sediet na operadle a pozerat telku :) Necha sa od dcery hladkat, kupe sa s nou a je uz kludnejsia. Cize recept je nestresovat ju asom dva tyzne, potom jej daj lasky co sa jej zmesti

Děkuji za radu. Známe se s jedním veterinářem a ten nám řekl, že s ní máme k němu zajet tak uvidím co nám řekne. Každopádně děkuji a jestli nám veterinář (doufám) nic nezjistí tak určitě budu zkoušet. Ještě jednou děkuji za rady.

Aj mne radili spravit vzorky trusu a behat k veterinarovi. Potom na burze som sa bavil s chovatelom a ten mi potvrdil to iste co som pisal. Cerstvo kupene mlada (cca 15cm) treba nechat aspom dva tyzdne v klude, zbytocne ju nechytat a skusat co jej chuti. Agama je lovec, ale nase mladatko moc nebavilo nahanat kobylky a cvrckov. Hlavne nie vacsich ako cca 1,5cm. To sa teraz uz neda o nej povedat :) Uvidis, ale chce to iba trpezlivost.

Jedla "múčne červy" a "zophobasy". Chovame este par priseriek, tak toho sme mali doma dost na pokusy. Tie zophobasy maju hryzadla, nakolko bola malinka, tak som im tie hryzaky surovo odstrihol,bal som sa ci jej to neublizi. Varovali ma ze tym sa nema stale krmit, ze je to ako cokolada pre deti, ale nic ine fakt nezjedla, tak som jej daval dva, tri kusky za den. Tie zphobasy su dost velke, staci jeden. Radsej si o tom niekde precitaj. Jedla potom aj pupavove listy a banan. Casom som jej chytal kobylky na luke, ale pokial mali tie velke nohy tak ich nechcela(teraz mas smolu uz - zima) a vsimol som si ze zrala tych chrobakov co sa liahnu z mucnych cervov. Sarance a cvrckov absolutne odmietala asi mesiac a tie posypane vitaminmi(vyzerali jak od muky) si ani nevsimala.
To co si nafotila a popisala je uplne presny opis a pribeh nasho "Bubu". Jednu velku chybu sme robili a to ze sme pozerali kazdu chvilku ci zere a zije vobec. Tym sme ju este viac stresovali.
Zato ma kolega strasne sprdol(ten ich chova viac), ze keby bola chora a mala zahynut, tak to urobi aj bez mojho nadrapovania a neustaleho prekladania.
Ja som ju mal cez leto a mam pocit ze pomohlo ked som ju dal na terasu kde som spravil velmi velky vybeh s pieskom kamenmi a zelenou. Potom v dome v terarku som jej drzal telotu v jednej polovici asi az 45 stupnov(v druhej polovici asi 25) nech si vyberie a on sa v kuse piekol v tej horucej casti.
Fakt je recept UVB svetlo, teplo(to hlavne aj zhora, nielen kamen) a velmi velke sukromie na cas.
Ja mam spravene terarko tak, ze na dne mam dlazbu pod ktorou je vyhrevny pas a ta je zasypana pieskom. On sa do toho tepleho piesku zahrabava do pol tela a tvari sa ze sa mu tam paci. Zhora mu svieti UVB200 kompaktna ziarovka a tak dvakrat za tyzden sa kupe. Vnutri co ma vodu, tak najviac kto ju pije je "jeho potrava". Zelenu stravu mu davame pokropene vodou. Pokial by jedla aj mrkvu, tak s tou sa to nema prehanat, neviem ale preco.

Moucni cervi jsou nevhodni, odpoved jste dostala, ale jakou mate v terariu teplotu nevite, cim svitite nevite, dle vas je vse v poradku, akorat vam agama nezere, no. Tak v tom pokracujte, nebyla draha - koupite jinou. Hrach -> zed. Spravne podminky, krmeni atd. - je toho na webu vsude dostatek. Dokonce je pro zacatecniky i celkem rozumna knizka od Robibaus.

Chcípnout si ho nenechám to se nebojte. Ano přiznávám moc o tom nevím protože jsem nikdy Agamu neměla teď jsme vyměnili žárovku a už nám spapal hezky cvrčka takže to bylo teplotou dali jsme mu silnější. Říkám hold si pořídím teploměr a od teď to budu muset hlídat ještě máme v plánu na další burze mu koupit topný kámen :)

Cervy som mu daval co sme mali aj pre ine tvory. Neviem ci boli cerstvo zvlecene, ale niektore sa uz liahli na chrobakov a tie mu chutili. Mal som z toho pocit ze co moc "beha" to nechce. Ale fakt bol len v novom prostredi vystresovany.
Viem presne co citite, u nas bol o Bubu vacsi strach jak o cloveka :) Tie cervy ze su nevhodne nato som kaslal, bol by zahynul od hladu. Popraskovanych cvrckov s vitaminmy (mimochodom to mi kazdy radil davat) sa ani nedotkol. Dokonca mam foto jak mu sedi cvrcek na hlave a ohryza ho.
Takze podla mna na mlada neexistuje nejaka sablona jak sa ma chovat a cim ho krmit. Ved presne aj nas prvy den jedol aj s kelimku a potom nastalo asi 3oj tyzdnove trapenie. Vyvolaval som kadekomu, ale ten co ich chova od mladat ma hned uviedol do obrazu - zmena prostredia, privelky zaujem cloveka o jeho blaho a stres, ze to je normalne u niektorych jedincov. Povedal mi ze ked mu chutia cervy, mam ho krmit cervami, je to lepsie ako ho nechat skapat len zato ze ma zrat cvrcky.
Prvy tyzden hladovky som kupil asi vsetok hmyz co existuje(to sa nedalo pocuvat zenu a hlavne dcerku ze nezerie:) a jedine co dal do seba bol ten cerv ktoreho nema jest. Tak teraz si vyber. Ja som mu ich proste daval, snad dva ci tri za den a skusal aj zelene. Ked zjedol kusok bananu, tak sme pomali oslavovali a teraz este len otvorim terarko a jak zbada ze mam nieco v ruke, vybehne mi aj na plece.
Drzim ti palce, ja viem zeny to viac prezivaju ako my muzi, zazil som to. Hlavne sa nesnaz ho moc nadrapovat a sledovat. Vsimni si ze z vas nespusti oci, treba ho nechat v klude. Ma co robit aby si spomenul ze to on je v terarku predator.
Ja som bol velmi proti tomu aby sme kupovali agamu, mame toho dost doma, ale dnes uz mozem povedat ze je to velmi mile zvieratko, dokonca ani so psom uz nema problem. U nas sa stal clen rodiny :) :)
Hlavne fakt potrebuje teplo a zaroven aj chladok v terarku, urcite si vyberie zonu ktora mu vyhovuje a velke sukromie na zaciatok. Este ked nezral nic, tak som mu parkrat daval kvapky vody na slamke, nech sa apom napije, len sa zatriasol a kaslal aj nato. Uz som bol nestastny ze je chory, ale jak sme prestali s tou nasou iniciativou, tak pomali sa dal do zivota sam aj bez nasej zasluhy. Zivu potravu mladatu mas davat tak velku ako je sirka jeho tlamy, hlavne mlada je pazrave, moze sa zadusit. Tie cervy asi niesu problem aj dlhsie, zas ich nemusis merat :)
Kludne napis jak sa s nim(s nou) dari, mozno to aj niekto cita a pomoze si. Ja som pocul uz od viac ludi toto spravanie mladata, ale nanestastie pre nas az ked sme to zazili
A dole dam foto ked sa zvlieka. Ked sa zacina, tak trochu iba "zmatnie", ale vidis to ze nema take ostre ostne na tele, akoby ich mal obrusene. Schvalne som dal foto ked ma este povodny chvost, tam najlepsie vidis rozdiel. A ci sa zvlieka, ci nie, zere rovnako(na foto je uz raz tak velky jak ked sme ho priniesli)