Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr

zdravím.
měl bych ještě jeden dotaz pojedu si pro agamu a potřebovsl bych nějakou základní radu jak poznam jestli je agama zdravá
díky

Tak nějak pár základních věcí, na které bychom se zaměřili při výběru my :) .

V prvé řadě by agamka měla být ,,kompletní'' , tedy všechny prstíky,nožičky,celý ocásek. Stejně tak jsou důležité podmínky, ze kterých agamku odebíráte.

Agamka by neměla:
jen polehávat ( mláďata jsou velmi aktivní, věčně ve střehu a jsou to pěkní fofrníci )
být umžouraná ( mláďata přes den nespí, mají značný zájem o okolí )

Fyzické projevy, že je něco špatně:
váha pod 20 gramů ( agamka je podvyživená, nebo je nabízena k prodeji příliš brzy )
velké nadočnicové oblouky
propadlý vršek hlavy ( dva důlky )
hrbatá záda
zvlněný ocas
vystouplé pánevní kosti (,,kosti smrti'')
kašel, škytání, sípání, zhnisané oči, záškuby či třes končetin a hlavy, špatná motorika

Není špatné se předem poptat po referencích na dotyčného chovatele.
Pozor na překupníky, agamky jsou pak nejistého původu. Měl by jste mít možnost vidět či získat maximum informací o rodičích.