Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohou cvrčci pokousat agamu?

Dobrý den všem,

chci se zeptat, zda vadí, pokud agamě při lovu uteče několik cvrčků a zůstanou v terárku volně přes noc. Agama je 35cm velká a v dobré kondici. Lov se jí daří, ale občas někteří cvrčci zalezou za kameny a agama je ulovi az pozdeji, kdyz na ne "natrefí".

Četla jsem, že mohou v noci agamu pokousat. Je to tak?

Děkuji všem za názory!

Ano, cvrčci opravdu mohou agamku pokousat. Takhle velké agamce asi vážněji neublíží, ale minimálně ji mohou značně obtěžovat. Když v teráriu nějaký hmyz zůstane, postačí když v terárku necháte třeba kousek zelí. Cvrčci se raději zaměří na zelené nežli na agamku.