Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stiri

hoj hoj hola hoj mam takovej malej dotaz zacal sem se zajimat o stiry ale stale v tom tapu potreboval bych radsi rady mama zajem o jedno jake stiry az teda na toxicky vyznamne nechce se mi pod drn mohli by jste mi doporucit nejake druhy po pripade nabidnout dekuji moc

Scorpio maurus ? Štíra, kterého snad nikdo nedokázal rozmnožit v zajetí a i udržení při životě déle jak 1 rok je nadlidský úkon, doporučuješ začátečníkovi ? O tom, že i jen ho sehnat je práce na několik let (jediný způsob získání je kvůli nerozmnožitelnosti v zajetí import) se raději nezmiňuji. Takže pokud se bavíme o "špecích" v oblasti štírů, zrovna toho s. maurus bych uvedl na prvním místě :P

Za mě pro začátečníka rozhodně heterometrus sp. (jakýkoli levný heterometrus). Jsou to nejlevnější veleštíři, které jde sehnat.

Jinak bych klidně doporučil i jedovaté T. stigmurus. 10 kousků jde klidně sehnat za 300 (aktuálně je to nejlevnější prodávaný štír), množí se snadněji než šváby, dají se chovat při pokojové teplotě, jsou pertenogenetičtí, hezky zbarvení a bez problémů se dají chovat ve skupině (i hodně velké, klidně 30-40 kousků v krabičce 20x10 cm a kanibalismus jsem stejně nezaznamenal).
Jediný předpoklad pro chov těchto štírů je ten, že na ně nebude člověk hrabat holou rukou... (i když osobně se přiznám že odchov x.-té generace nemám problém vzít na ruku a přemístit).