Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nežere a mírně hubne

Zdravíčko mám dotaz pro zkušené teraristy. Má agama sameček méně žere cca 3 sarančata za 5 dnů. Chovám v teráriu i samičku a ta žere jak kyselina. Asi pře měsícem mi samička nežrala skoro vůbec ale rozežrala se i tak tak uvažuji jestli samec nemá jen nějaké méně žravé období. Terárium je 182x50x60 cm. Posílám i foto samečka i terária. Krmím většinou sarančaty a šváby sem tam myšku tu ale samec odmítá. Samec je jinak aktivní pobíhá kolem terária vše olizuje sem tam hrabe. Teplota výhřevný bod 45 °C chladnější místo 28°C celková teplota 39°C. Sameček i zhubl asi o 4 g . Sameček: délka: 45,5 cm
váha: 300 g

Samička: délka: 39 cm
váha: 243 g

Ještě jedna věc byl jsem s agamou u veterinaře o parazitech jsme prohodily pár vět , bylo i řečeno že u parazitů je agama apaticka ne živá jak ta má a výrazně hubne moje zhodila za 4g dle slov veterináře agama může mít nežrave období nebo se pokouší sama zimovat , může naní mít vliv zima kratši den kdy všeobecně plazi přijmají méně potravu .

To je taky mozne, v tuhle dobu uz zvyknou prepinat do zimniho "stand-by" :-). Ono nejakych par gramu nahoru-dolu, na tom nezalezi. "Teplota výhřevný bod 45 °C chladnější místo 28°C celková teplota 39°C" - celkova znamena co? V prostoru je dobre mit kolem tech 30, s nejakym rozpetim - jen na vyhrevnem miste kolem 40. 13W kompakt je slaboucke nic, pokud uz UV kompakty tak bych tam dal 2x 25W Reptile 200, a misto jedne 150W vyhrevne dve slabsi nekde k tem UV. Na fotkach vypada byt v celkem dobre kondici, klidne bych na 2 mesice zazimoval. Rozborem kakance na parazity ale nic nezkazite, aspon budete v klidu ze tm nic vazneho neni (nejaci roupi se najdou bezne - to se ani neresi, ale kokcidie by se musely)