Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimováni agamy vousaté

Ahoj lidi, rozhodla jsem se zazimovat agamu (poprvé), protože mi už skoro 2 týdny nejí a pořád spí. Už má vypnutý veškerý světla ( má tam teď 22 stupňů), takže jsem předpokládala, že si třeba zaleze a bude spát, ale dneska ráno, když jsem se na ní šla podívat, tak měla oči zcela otevřené a vůbec nevypadala na to, že hodlá odpočívat. Mám jí nechat zimovat? Třeba jsme si to vyložila špatně a zimovat ani nechtěla. Bojím se, že vzhledem k tomu, že zcela neodpočívá, tak svojí energii rychle zpracuje a poté třeba umře hlady?? Agama ma 10 měsíců, měří 47cm a váří asi 550g.
Nebo mám jí zakrýt terárko, aby tam nešlo světlo??
Předem děkuji za cenné rady

Hele uz jsme to probirali v poste - fakt zadne obavy ;) Na tu delku je 500g az az, pokud trochu zhubne tak to bude jen dobre. Z tehle vahy pokud bude zimovat stejne shodi maximalne desitky gramu. Dokonce i kdyby agama nezimovala, tak pri tehle vaze hlady neumre za mesic ani za dva. Vousatky nezimuji "natvrdo", je to spis jen takove obdobi klidu, ale pres den jsou casto i vzhuru, sleduji okoli, popolezou - zmeni misto. To je normalni,