Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pyton kralovsky (python regius) casto ju vydim si obtierat tlamu o predmety

Dobrý deň mam problém s mojou 4 mesačnou samičkou pytona kralovskeho často ju vidím ako si šúcha hlavu o podklad alebo rôzne dekorácie može to byť nejaký problém? Ako keby to robila raz za par dni tak fajn svrbí ju tlama ale vidím ju to robiť každý deň.

Podmenky v teráriu si myslím že sú v poriadku teplota cez deň 27/34C mam výhrevný kábel v noci pokles na 22C vlhkost 60/70% a substrat používam bukovú štiepku.

Vopred pekne ďakujem za odpoveď.;-)

Je možné že jí v tlamě uvízl kousek substrátu a nemůže ho dostat ven. Už se mi to také stalo. Špatně se to vyndavá. Ale mělo by se to zpravit, pokud tam má misku s vodou, tak si to vypláchne sama. A pokud by to dělala pořád, bylo by nejlepší zeptat se nějaké odborníka :)