Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nešťastný chameleon v terárku

Dobrý den, mám takový problém. Mám cca 2 měsíce chameleona a v terárku je stále tmavě zelený, když ho vytáhnu ven a dám třeba na záclonu je světlunký a to samé když spí. Proč se mu v terárku nelíbí? Terárium je 120x50x50. Je vybaveno jak zelení živou tak i umělou. Tak i větvičkama a žebříčkem. Misku má na stálém místě a baští zcela v pořádku. Teploměr co mám stálí mám v půlce terárka a ukazuje 22°C k vrchu je 25° a pod lampou skoro 40. Větrání má vrchní i spodní, rosíme dvakrát denně. Má výhřev i uvb. Terárko je na klidném místě s další naší "havětí" :D jdeme tam maximálně třikrát denně a to krmit, čistit a nebo vytáhnout hady. Netuší ptosím někdo proč je fuet takový? Mam mu zmenšit terárko, vadí mu, že je velké? Jakýkoli nápad uvítám :) a omlouvám se za pravopis (předem, abych se vyhla hloupým komentářům, hold mi to nejde) :) děkuji

Lucko, Lucko, za dva dlouhý měsíce ses nenaučila co znamenaj chameleoní barvy? Zelená je právě spokojená. Světlounká je buď když spí, bojí se nebo je mu špatně (jako že by nejradši šel do mdlob). Tmavne když je nespokojený, to sice jo, ale ne zeleně, ale hnědočerně. Hnědá nebo hnědoočerná je taky když je mu špatně, ale černá je i když se spokojeně vyhřívá, protože tmavá barva pohlcuje teplo (to lidi často mylně vyhodnotí jako nespokojenost, protože to vypadá trochu podobně).

Prostě ve stručnosti zelená je dobrá a standard a všechno ostatní je pro jiné situace nebo problém nebo nepohodlí nebo výjimka. Měli jste teda vidět už podle tý barvy, že mu vystěhování na záclonu "překvapivě" radost neudělalo a naopak, že v terárku je krásně spokojeně zelený. terárko taky není nadměrně velký a i kdyby bylo, chameleon by z toho nespokojenej nebyl