Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá

Dobrý den.Potřebuji pomoct. Chtěla bych bráchovy koupit agamu. Má o ní vše nastudované a strašně si ji přeje. Ale když sem se zeptala mamky jestli by jí to nevadilo tak řekla že ano. Protože už máme korálovku. A prý smrdí atd. Poradili byste mi prosím jak jí přesvědčit.předem děkuji

Ahoj, je zvláštní, že Korálovka smrdí, mám v místnosti 12 hadů, většina je větší než Korálovka a pokud se zrovna některý čerstvě nevykálí, tak tam není cítit vůbec nic a to i podle lidí co nemají doma žádné zvíře.
Jak přesvědčit neporadím, asi si bude muset brácha počkat až se odstěhuje od rodičů.

Tak jestli někoho znáš kdo má agamu tak jí ukaž chov , pokud ne dej jí nastudovat články na internetu popř. jí ukaž tuto diskuzi.Agama sama o sobě nesmrdí jak již bylo psáno smrdí jen výkaly v teráriu nic víc , agama ani nevylučuje tekutou moč že by se nasákl písek močí a ten pak zapáchal takže taky v pohodě . Trusu si všimneš včas vytáhneš lžící a spláchneš .Zkus ji vysvětlit pozitiva agamy od ostatních zvířat : Nemusí se venčit, nijak hlídat , není agresivní , nepobíhá po bytě a neničí vybavení , má prostě svoje terárko svůj klid a tím to hasne. Když budeš vytahovat výkaly tak stačí celé tera měnit třeba jednou za dva měsíce . Můj názor když budeš mít pěkné terárium tak je to oživení místnosti a mnohdy sklízí obdiv ostatních .