Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení Rhacodactylus ciliatus

Ahoj všichni,
před pár dny jsem si domu přivezla dvouměsíčního pagekona řasnatého a nacházím rozporuplných informací.
Hledala jsem dlouho, ale nenašla co jsem chtěla, takže pokud jsem hledala špatně tak se omlouvám :)
Původní majitel který ciliata odchoval mi doporučil míchat Reptivite 1:10 s Roboran H ( Můj dotaz: Lze použít tento Roboran? Někde jsem četla že má stejné složení jako Roboran pro plazy jen vyjde levněji, je to pravda? http://krmivo-a-vitaminy-pro-kocky.heureka.cz/robo ran-h-cat-250-g/ )
Dále říkal že jednou týdně podává NEKTON MSA, nikde jsem však nenašla žádné info, že by ho někdo kdy pagekonům podával, tak bych chtěla vědět zda někdo z vás nemá zkušenosti s těmito vitamíny a mineály, popřípadě, zda byste mi nedoporučili něco jiného :)
Také by mě zajímalo za jak dlouho se u vás ciliát zabydlel, ten můj byl doteď u majitele v krabičce tak 20x20x20, já mám terárium 45x45x60, je tam sám. Četla jsem, že než si zvykne na nové prostředí může to být i týden nebo měsíc,a trvá než začne jíst, díky stresu z nového prostředí. Ten náš se do žraní zatím nijak nepouští, cvrček kterého jsme mu dali do terária je sice nezvěstný, ale bůh ví jestli se někam nezahrabal. Původní majitel krmil malými šváby, ty jsem však zatím nesehnala. Budu ráda za všechny tipy, triky, rady a zkušenosti hlavně co se toho jídla týká a předem moc děkuji!

ja uz psal vedle, stacilo pokracovat tam. Vitaminy - mineraly neni potreba nejak zbytecne komplikovat, ja osobne i pro ciliaty pouzivam klasickou smes Roboran H + Plastin, zhruba v pomeru 1:1. Davam jim to jednou - dvakrat tydne do detske ovocne presnidavky (Hamanek a spol., nasim chutna jahodova nebo merunkova). Ad. krmeni - normalne mu tam nechte tech cvrcku pustenych vic, at si je lovi kdyz bude chtit.