Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama čekání snušky

Zdravím

Myslíte že už mohu čekat snůšku ? K páření došlo 26.12.015 samice přibrala asi 40g asi 3 dny nežere možná i více dnes mám dojem si hraje na krtka ( myslím to samozřejmě s humorem ) vždy vyhrabe na chvíli pod světla a zase hrabe .A prosím je nějaká zvláštní péče o samici která je po snůšce ? Velmi děkuji za cenné rady .

https://www.zonerama.com/Agamy/Photo/1140291/41959 352

Super díky . Už jsem sice měl svoje mladé ale ještě ne u mne v teráriu ( vždy jsem gravidní samici dával k bratranci který zároveň měl i moje mladé po vylíhnutí u sebe ). Jenže ten je nyní v zahraničí tak je to na mne . Zároveň je to moje první prvorodička. Právě jsem si četl že prvorodička může po první snůšce být velice slabá, tak proto dotaz na zvláštní péči po snůšce . Zatím děkuji .

Tak pánové zatím nic agama jen hrabe v noře nevím už mi připadá že se chce dostat do Austrálie . Všude si čtu že to může být zadržení snůšky . Abych se přiznal jsem snad víc nervozní jak ona . Klid má jen ji dávám napít . Má rok 44 cm 394 g .Celý den se opakuje hrabe nahřát na chvilku na větev a zase do kolečka . Snad to pustí a bude vše ok teď možná budu pro některé magor ale nedokážu si ani představit že by se sní něco stalo to bych nesl těžce .Držte mi palce zatím díky za rady dle kterých se řídím .Od páření je to 23 dnů .

Jo asi moc plaším ale to já ohledně agam vždycky . Mi už hrabe taky týden možná o cosi déle, ale vajíčka ji jdou vidět na bocích opravdu hodně znatelně . Ale kdyby náhodou jak poznám že už je čas něco řešit ? Má agama nějaké znatelné příznaky zadržení vajec ?Se mi zdá jak kdyby při hrabání chtěla hlouběji drápe podlahu terária , písek jsem ji už po třetí přidal má tam fakt vrstvu, písek ji upevňuji rosením původně jsem ji kladiště připravil v rohu terária, ale furt hrabala u břídlice pod zdrojem tepla a uvb tak jsem ji to přesunul tam a tam jede jak kdyby hledala ropný pramen .

Me se nikdy nestalo ze by vejce zadrzela takze nemam zkusenosti s tim jak to vypada. Kazdopadne i to ze ji tam prubezne pridavas pisek a neco ji tam "vylepsujes" tak ji stresuje a muze to celou vec prodluzovat. Ona na to potrebuje soukromi a pokud mozno stabilni prostredi.

Dobrá, tak tedy měl jsi to podobně prostě kladiště si připravil velkou vrstvu vlhkého písku na určité místo a ona už si sama dělala svoje protože dneska ráno si kladiště které hrabala si sama poničila podhrabala si ho a rozpadlo se jí mám ji tedy nechat tak v klídku jo.Toho rozpadlého kladiště si přestala všímat hrabe tam kde má málo písku .

Tak pánove máme 21 vajíček vypadá že nezadržela ani jedno. Při snášeni se mi zdálo že spí unavená opravdu hodně ovšem za pár minut jakoby nic zahrabála uducala hlavou a je uplně ok .Jak mi spadl kámen ze srdce .Diky že jste mi radily tim pádem i podporovaly .