Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - nežere, je apatická, druhá zčerná a kýve hlavou a koušek menší

Dobrý den, prosím o radu, v říjnu 2015 jsme si na tera burze pořídili 2 agamky. chovatelka říkala, že jim jsou 4 měsíce, vážili 21 a 25 g, samička a sameček. Nyní váží samička Amálka 145 g a sameček Miky 120g. Amálka je agresivní, vždy zčerná a rychle kýve hlavou, pak skočí na Mikyho (sameček 120g) zakouskne se mu za krkem a nechce ho pustit. Toto trvá asi měsíc. Nyní ale Miky přestal žrát a týden nechce cvrčka, červa, ani zeleninu. Dnes se mi podařilo do něj dostat dva plátky pidi strouhané mrkve. Podmínky písek, jezírko, 40W žárovka (nyní 60w) přišlo mi, že je jim zima, exo terra žárovku a ještě jedno světlo. Krmíme cvrčky, červy, strouhaná mrkev, jablko, okurku a listy pampelišky. Nevím co s nimi, může být pro Mikyho Amálka nebezpečná, mám je rozdělit do jiného terária, ale to už je asi pak zpátky dohromady nedám. Jak nakrmit Mikyho, je hrozně zesláblý a smutný. Prosím poradíte. na fotce Miky dole, Amálka nahoře. Děkuji

Dobrý den

Zkusím to vzít z mého pohledu . První bych se ujistil jestli Miky je opravdu Miky a Amálka je Amálka , je dost možné že Amálka je sameček a Miky samička to co popisujete je normální jev toho jak sameček reaguje na samičku a samička je z něj ve stresu . Podmínky no jezírko nevím , co se týká stravy červíky nepodávat často s mrkví já osobně taky ne, u jablka si nejsem jisty ale já dávám co se týče ovoce také raz za čas ( třeba citrusy nepodávám vůbec) .Váha v sedmi měsících 145 g se mi zdá málo naše samice měla okolo 295 g . Jako stravu mohu jen doporučit převážně dubie a sem tam saranče nebo cvrka na zpestření . Nechápu moc výraz "přišlo mi že jim je zima", přeměřil bych pro jistotu teploty . Jaké tam máte ty žárovky uvb tam je ? Jestli jo přidal bych plnospektrální zářivku . Pošlete fotku celého terária . V každém případě nechovat pár ale jeden samec aspoň dvě samičky dle toho samozřejmě si pořídit větší terárium .