Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pre agamu

Zdravim,
mam v plane zaobstarat si agamu tak som si najprv zadovazil svabov (eublaberus distanitti, blaptica dubia, shelfordella tartara), ktorym sa uspesne dari. Krmene su pestrou stravou. Terarium sa mi zvysilo po hadovi tak som ho trochu upravil. Uvazoval som aj o 3D stene ale nakoniec som ju nedal. Chcel by som vediet Vase nazory. Velkost teraria 150x75x60 (DxSxV). Ak mate nejake vyhrady dajte mi vediet, budem rad za kazdu radu. Este taky "detail" UVB je 15cm nad vyhrevnym miestom.

Material: laminatove OSB dosky 18mm
Vetranie: spredu a zhora (vid. foto)
Substrat: piesok-sastin (umyty, upeceni) 60kg-65kg
Vybavenie: plast. miska, kamene, kus dreva (umyte a obvarene)
Osvetlenie: "trubica"-20W, klasicka ziarovka - 50W, EXOTERRA REPTILE UVB 150 - 25W, Daylight Blue Reptile Bulb - 60W
Vitaminy: Roboran H + postruhane sepiovky
Teplota: najteplejsie miesto: pod vyhrevom +-40°C, najchladnejsie miesto: v tieni 29°C...nocna teplota 22°C-24°C

Trubici nejsilnejsi jaka tam vejde, sem vleze klidne 120cm 36W. Reptile UVB 150 je do tak velkeho teraria slaboucke nic, spis by tam patrila tak 50 nebo 70W vybojka dle mne. Pokud uz UV Reptile kompakt, tak bych dal na 2 nejoblibenejsi mista verzi 200 25W. Ten stupinek - srazil bych hrany a zaoblil ten roh, a chce to nejakou povrchovou upravu, po hladkem laminu (nebo co to je?) to bude agame klouzat. Nevim, treba bezbarvy lak s atestem na detske hracky, a posypat piskem, nebo neco podobneho. S tim ukrytem pod plosinou bude dle mne jen mrzeni. Jinak to ale bude pekne terarium, fajn rozmer i pro skupinku 3 - 4 dospelcu.