Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Callisia fragrans (kalisie vonná) - je vhodná pro agamu vousatou?

Dobrý den,

všude se pro agamy doporučuje callisia repens (kalisie plazivá) jako dekorace terária i jako krmení. Je pro agamy vhodná i příbuzná callisia fragrans (kalisie vonná)? https://www.google.cz/search?q=callisia+fragrans&s ource=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjh3ub7j8DKAhUD VywKHTLyCVIQ_AUIBygB&biw=1093&bih=452

Je to léčivá rostlina, prý se poměrně silnými účinky. Nebude to pro agamu škodlivé? Máte někdo s krmením touto rostlinou zkušenosti?

Děkuji!

žiadna z vodenkovitých nieje toxická,priame nebezpečenstvo od rastliny nehrozí žiadnemu terarijnému "bylinožravcovi"........jediný problém môže byť pôvod rastlín,pokial sa zakúpia od nejakej zahradníckej firmy,môžu mať na sebe/aj v sebe/nasiaknuté zbytky postrekov proti škodcom,hnojívá a podobné látky,ktorými sa rastliny vo "velkochove" ošetrujú,takže donesené rastliny ponechaj v karanténe mimo terárium cca 6 týždňov-to je obvyklá doba,počas ktorej sa za normálnych okolností všetky povolené herbicídy a ošetrujúce prostriedky zdegradujú a statia účinok,až potom ich pridaj k agame do terária...pokial si zoženieš rastlinku/odrezok od nejakého domáceho pestovatela,tam nepredpokladám,že by to pravidelne striekal nejakými priemyselnými herbicídmi,tam by to malo byť v pohode.....