Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi vytopit terárium

Dobrý den chtěl bych se zeptat proč mi nejde vytopit terárium jsem začátečník a chovatel mi dal žárovku 15w na 70x35x30 a říkal že bi to mělo stačit svítil jsen celou noc ale terárium se vytopilo jenom na 25°C
Mám užovku červenou a obávám se že by jí to mohlo vadit.
Předem děkuji za odpověď.

Už jsem to několikrát psal. Guttka, jako obyvatel mírného pásma, není nijak zvlášť teplomilný had, a dobře prosperuje i v běžné pokojové teplotě 22-24°C, s tím, že bude mít možnost lokálního vyhřátí na 26 - 28°C. Přílišným přetápěním terária hada jen zchoulostivíte.
Mimochodem, svícení přes noc je špatně. I hadi, stejně jako většina živých tvorů na této planetě, potřebují tzv. fotoperiodu (střídání dne a noci), jinak hrozí vážné zdravotní problémy, a dokonce trvalé poškození organismu.

tak jasný; fotoperioda by měla být zachována.
Ale předpokládám, že základní podmínky chovu si zadavatel zjistil.
Jinak v základu souhlas s RITCHIm.
Já když jsem guttky před X lety choval, tak jsem držel bodově na nejteplejším místě těch 30°C a chov taky běžel bez problémů, včetně pravidelných odchovů.