Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odumiraní vajíček

Ahoj prosím poraďte dnes jsem kontroloval vajíčka v inkubátoru udržuji 27°C i vlhkost ve vermikulitu a po dnešní kontrole cca po 10 dnech co jsem se podíval jsem uviděl 10 propadlých vajíček a divně zbarvených . Nevíte čím to může být ? Děkuji za rady .

nejspis byly neoplodnene, ty se casem propadnou a zkazi. Tu teplotu mate necim overenou? Cim inkubator vytapite?

Jeste upravuju - vidim spravne cidlo od termostatu zapichle do krabicky z vermikulitem? To je spatne , merte teplotu v prostoru. V tom vermikulitu to bude mit silene zpozdeni = vejce uz budou "na meko" nez vypne. To tam vytapite jakousi halogenkou? To je taky spatne, do tohohle prostoru to chce nekolik malo wattu, a ejak plosne rozlozenych. Treba nejslabsi topny kabel jaky sezenete, roztahat ho po viku.

Ano halogenka . Teplotu jsem měřil asi cca 3 týdny jsem měl v prostoru teploměr. Topný kabel mám 40 cm 5w není problém natáhnout na desku kabel a ten pak připevnit na víko od polystyrenové krabice . Takže mám tedy nainstalovat místo halogenky jako zdroj kabel a vytáhnout čidlo z vermikulitu do prostoru v úrovni vajíček . Děkuji jdu na to .