Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Dobrý den. Je možné chovat dvě krajty královské v jednom prostorném teráriu? Popřípaně co za pohlaví je lepší k sobě dávat?

loading...

Nevadí si nijak to je pravda, ale kdyby se samec pořád se samici pářil tak za prvé by mohli být časté nechtěné snůšky a hlavně by mohl samici strhat. Z tohoto důvodu je nutné, aby byly dvě stejné pohlaví. Jinak v tom smyslu, že by si měli vadit nebo se nesnášeli tak to ne, vycházeli by spolu dobře a bez problému. Ale jak říkám, do jednoho terárka, pokud spolu mají být celoročně tak stejné pohlaví.

V tom se nepřu, vždy je lepší držet zvířata odděleně, ale to především z důvodu následné neochoty pářit se mezi sebou (do toho nepočítám chov jedáků a pochopitelně racionálnější oddělený chov z řady důvodů). Nicméně tady řešíme Python regius - společný chov v nepoddimenzovaném teráriu a nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Že by případný sexuchtivý samec samici utahal je nesmysl. To neudělají ani stonásobně agilnější guttaty či korálovky.