Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útěky krajty královské

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli vám taky utíkají krajty z rerarka? Máme takové provizorni terarko má tam vše co potřebuje jen na výku jsou položené knížky(hodně těžké) a krajta z terária utíká je možné že si ten poklop nadzvedla a utekla? A kde by jsme ji měli hledat nebo co by jsme měli ještě dělat? A terarko už děláme nové je už skoro hotové chybí už je sklo a může se tam naše krajta dat ale to by jsme ji první museli najít... A má v sobě čerstvě 2myši.
Změna předmětu, původně: Utkání krajty královské (lucifer)

Ano, je možné, že zvedne víko i s těžkými knihami. Takto nám utekla užovka a víko jsme měli zatížené velmi těžkými věcmi. Had má sílu a navíc dokáže se splácnout a protáhnout ven. Potřebujete terárium s dvířky, ne s volným poklopem.
Zkuste hledat u zdrojů tepla (topení, elektronika), ale had může být kdekoliv. Opatrně, ať ho nerozdrtíte při manipulaci s nábytkem atd. (My jsme zmiňovanou užovku hledali tenkrát dva měsíce, nakonec byla v květináči až pod stropem, tak snad krajtu najdete dříve!)

Ne, krajty ani jiní hadi mi neutíkají, protože je chovám v teráriích se zamčenými předními dvířky a ne provizoriích z akvária s víkem. To co popisujete totiž není terárium. K hledání utečence - takových vláken je na poradně docela dost, mrkněte do historie (vpravo nahoře okénko Hledat)

To terárium jsme ukazovali i chovateli hadů a říkal ze to krajtě stačí a momentalne děláme nové tak 5x nebo 6xvetší a tam jí bude líp si myslíme .už chybí jenom sklo posouvaci takže už nebude mít jak utéct jenom teď jsme neměli čím to uzavřít;)