Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení terária - denní světlo pro rostliny

Dobrý den,
prosím o radu, jak vyřešit osvětlení terária. Jsem naprostý laik, pokud jde o elektřinu:-(
Mám maličké terárium 25x25x25 cm, v něm větev s drobnými bromeliemi a vedle v půdě zasazenou rostlinku (plus samozřejmě úkryty z korkové kůry). Terárium obývají dvě nedospělé Lepidodactylus lugubris. Problém je, že ta rostlinka mi po nějaké době odejde - jako první tam byl ficus pumilla, momentálně drobnolistá hedera helix, která už bude brzy opět nahrazena novou:-( Problém podle mě spočívá v nedostatečném osvětlení - terárium stojí asi 1,2 metru od okna a není nijak dodatečně osvětleno. Ráda bych v něm měla i nadále živé rostliny a tak řeším možnost dosvětlení. Pokud jsem správně pochopila, pro dobrý růst rostlin by měla být zářivka s teplotou světla cca 6500 K (ovšem už mi není jasné, že tato teplota je označována jako "studená bílá" - nemá denní světlo spíše barvu "teplá bílá"?). Zářivky se ale nejmenší dělají asi 45 cm (menší jsem nenašla), a s teplotou 6500 K mi Heuréka našla až od 60 cm - to je samozřejmě na tak malé terárium strašně dlouhé.
Našla jsem ještě tady toto:
http://zarovky.heureka.cz/opple-2d-21w-6500-usporn a-zarivka/specifikace/#
Dalo by se něco takového použít? Ale netuším, jak to zapojit (umím tak s bídou zašroubovat žárovku:-( A na standardní zářivku se dá koupit i nějaké tělo svítidla, ke kterému jen přimontuju nějaký kryt?
Případně šlo by to vyřešit takovouto žárovkou, která by se zašroubovala do nějaké standardní lampy?
http://zarovky.heureka.cz/osram-zarovka-e27-23w-du luxstar-mini-twist-6500k-1420lm/specifikace/#secti on
Jsou to asi hloupé dotazy, ale elektřina je pro mě fakt španělská vesnice:-(
Předem moc děkuji za případné názory.

Dobrý den,
těch možností je samozřejmě více, klidně by se dalo přemýšlet třeba i o LED pásku, ale to by pro Vás byl asi předem prohraný boj při instalaci.
Takže proč nakonec nezvolit žárovku s klasickou paticí jako tady led-zarovka-e27-sa6w-360 a jak píšete, jenom ji dáte do lampičky. Se zářivkou je to trošku už složitější. :)